Prešovčanky chcú s predstihom vyhrať prvú ligu

13.02.2020 19:32:19
Všetky súťaže postupne finišujú, no prvá liga žien je špecifická tým, že sa v nej nehrá play-off. To znamená, že do konca súťažného ročníka zostávavajú družstvám štyri ligové kolá. Líderkami sú zatiaľ hráčky FBC A4ka Mikuláš Prešov, ktoré ak doma zdolajú oboch súperov, ktorými budú Čadca a béčko Kysuckého Nového Mesta, potvrdia víťazstvo v súťaži a budú sa chystať na baráž o návrat do najvyššej súťaže Hyundai extraligy. Žiaden tím z tejto súťaže nevypadáva.

Prešovčanky sú plné očakávania a veľmi rady by už počas nasledujúceho víkendu vybojovali prvé miesto a samotnú účasť v baráži o Hyundai extraligu. Nebudú to však mať jednoduché, pretože im budú chýbať dve opory, no posilní ich strelecky disponovaná Spišiačka Klára Grossová. „Nasledujúce dvojkolo bude pre nás veľmi náročné aj vďaka tomu, že máme dve kľúčové hráčky zranené a je otázne, či na zápasy nastúpia, avšak pomôcť nám príde najproduktívnejšia hračka Spišskej Novej Vsi Klára Grossová. Do súbojov vstúpime s plným nasadením a s cieľom vyhrať, aj keď to nebude také jednoduché. V stretnutiach vonku sme sa s oboma súpermi trápili a tak sa budeme snažiť využiť domáce prostredie. Sme si vedomé, že nám Rimavská Sobota šliape na päty a to je o dôvod viac, aby sme v týchto zápasoch predviedli všetko čo dokážeme a zároveň aby sme si odniesli čo najvyšší počet bodov,“ povedala kapitánka FBC A4ka Mikuláš Prešov Soňa Majcherová.

 

Šancu na prvé miesto ešte za určitých okolností živia hráčky Rimavskej Soboty a Snipers Bratislava, no rozhodujúce nebudú len ich dosiahnuté výsledky ale aj samotného Prešova. „Chceme zvíťaziť v každom zápase, ktorý ešte túto sezónu máme pred sebou. Už teraz vieme, že táto sezóna je pre náš tím najúspešnejšia. Počas nej sme výrazne nabrali na kvalite, a preto si myslím, že je spomínaný cieľ reálny. V sobotňajšom zápase proti béčku Hurikánu sa budeme musieť hlavne počas všetkých troch tretín koncentrovať a nepodceňovať súpera. V nedeľu nás čaká podľa môjho názoru najťažší zápas v sezóne. Snipers je pre nás po psychickej stránke veľmi nepríjemný súper. Domáci duel, ktorý sme proti nim odohrali, bol plný vypätých situácií a my sme ich nedokázali zvládnuť. Ten súboj sme im prakticky odovzdali. Teraz sme na Snipers už oveľa lepšie pripravené a ak sa nenecháme vyviesť z miery, som presvedčená, že zvíťazíme. V prípade zaváhania Prešova sa chceme určite posunúť na prvé miesto. Baráž by sme ale prenechali inému tímu, keďže by bolo nezmyselné pokúšať sa hrávať Hyundai extraligu s podmienkami aké máme,“ povedala skúsená hráčka FBC Slovan Rimavská Sobota Kristína Čintalanová.

 

V ostatných zápasoch pôjde skôr o prestíž a tak sa posledná Cassovia Košice ešte pokúsi odlepiť zo dna tabuľky. Bude mať na to v Humennom súperky z Kysúc a Čadce. Predposledná Dukla Banská Bystrica sa predstaví v hlavnom meste. Najprv si zahrá proti Snipers a na druhý deň aj s béčkom Hurikánu.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

17. kolo – sobota 15. 2. 2020:

 

13.00 hod – Snipers Bratislava – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

15.00 hod – FBC A4ka Mikuláš Prešov – JSC Wild Girls Čadca (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

15.45 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – FBC Slovan Rimavská Sobota (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – Cassovia Velesis Košice – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (MŠH, Chemlonská, Humenné)

 

18. kolo – nedeľa 16. 2. 2020:

 

10.00 hod – Snipers Bratislava – FBC Slovan Rimavská Sobota (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

11.00 hod – Cassovia Velesis Košice – JSC Wild Girls Čadca (MŠH, Chemlonská, Humenné)

13.45 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

15.00 hod – FBC A4ka Mikuláš Prešov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

 

ZDROJ FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

späť