Prešovčanky zaváhali na Kysuciach

19.11.2019 11:14:53
Doterajšie líderky prvej ligy žien, hráčky FBC A4ka Mikuláš Prešov zaváhali počas víkendu na Kysuciach. Béčko Kysúc však postavilo viacero hráčok svojho áčka, čo východniarky nezvládli hlavne v prvej tretine. Ich zaváhanie využil bratislavský Snipers, ktorý sa dostal na čelo tabuľky.

Východniarky cestovali na Kysuce z prvej pozície, no súperky ich zaskočili zložením zostavy a už počas úvodnej tretiny rozhodli o svojom víťazstve, ktoré sa zastavilo na skóre 14:7. V nedeľu Prešov vyhral 7:6 v Čadci. „V prvej tretine sme dostali od „extraligistu“ poriadnu príučku. V druhej a tretej tretine sme už boli vyrovnaným a miestami aj lepším tímom. Dievčatám ďakujem, že sa nezložili po prvej tretine a ukázali svoje prednosti vo zvyšnom priebehu zápasu. Kysučankám blahoželám k víťazstvu,“ povedal tréner Prešova František Höger.

Zaváhanie Prešova dokázal využiť nováčik súťaže, ktorým je Snipers Bratislava. Najprv uštedrili prvú prehru v sezóne Rimavskej Sobote v pomere 9:4 a o deň neskôr dokázali zdolať aj Banskú Bystricu. Tentoraz 6:2.

Kysucké béčko si v nedeľu poradilo s poslednými Košicami tesne 6:5 a rovnakú prehru zaknihovali Košičanky aj v Čadci. B-tím bratislavského Hurikánu počas víkendu nebodoval, pretože nestačil najprv na Banskú Bystricu, s ktorou prehral vysoko 1:14 a nad ich sily bola aj Rimavská Sobota, ktorej podľahli 4:7.

Výsledky zápasov prvej ligy žien:

7. kolo – sobota 16. 11. 2019:

Devils Čadca – Cassovia Velesis Košice 6:5 (2:1, 3:1, 1:3)

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ 14:1 (2:1, 4:0, 8:0)

FBC Slovan Rimavská Sobota – Snipers Bratislava 4:9 (2:6, 0:0, 2:3)

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – FBC A4ka Mikuláš Prešov 14:7 (9:1, 4:5, 1:1)

8. kolo – nedeľa 17. 11. 2019:

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – Cassovia Velesis Košice 6:5 (1:3, 3:1, 2:1)

FBC Slovan Rimavská Sobota – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ 7:4 (2:0, 2:3, 3:1)

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Snipers Bratislava 2:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Devils Čadca – FBC A4ka Mikuláš Prešov 6:7 (3:2, 1:2, 2:3)