Prestupy zatiaľ neutíchajú

10.08.2017 17:34:32
Začiatok florbalovej sezóny sa postupne blíži a tak vrcholia kondičné prípravy a tímy dolaďujú herné systémy. So začiatkom sezóny súvisia aj prestupy, či hosťovania. Družstvá sa posilňujú a tak sme sa okrem veľkých už zverejnených presunov pozreli na niekoľko ďalších.

Do susedných Čiech sa presúva dnes už bývalý hráč ŠK 1. FBC Zvolen Erik Moravčík, ktorý posilní FBC Ostrava. V rámci slovenskej extraligy stojí za zmienku prestup Jozefa Halása z FaBK ATU Košice ku mestskému rivalovi FK Florko Košice. „Atučkárom“ tak odišiel minuloročný najlepší strelec, ktorý v 24 zápasoch nastrieľal 32 gólov.

 

Extraliga žien zaznamenala taktiež niekoľko zaujímavých presunov v rámci súťaže. Trio z FBC Mikuláš Prešov Michaela Lupačová, Klaudia Robová a Lenka Cupráková mieri ku nováčikovi FBC Predator Sabinov. Z prvoligovej Banskej Bystrice odchádza do českej extraligy Alena Martinková, ktorá posilní Bulldogs Brno.

 

Do začiatku celoštátnych súťaží zostáva ešte niekoľko dní. Uvidíme, komu sa ešte podarí „uloviť“ nejakú tú posilu do nasledujúcej sezóny.

späť