Preverí Tsunami Kafku, alebo Kafka Tsunami?

08.02.2019 13:52:47
Osemnáste kolo extraligy mužov sa hrá počas dvoch dní. Už dnes sa môžeme tešiť na dva zaujímavé súboje. Do Stupavy zavíta AS Trenčín a perličkou je, že sa v bráne hostí objaví dlho prezentovaná posila, legenda českého florbalu, gólman Tomáš Kafka. V druhom stretnutí si o miestenku do play-off medzi sebou zasúperia 1. FBC Trenčín so žilinskými „Kobylkami“.

Úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice budú mať česť „bombardovať“ strelami a preveriť kvality brankára Tomáša Kafku. Jeho bývalý kolega z Tatranu Střešovice Martin Kubovič však nie je úplne fit a tak to zrejme nechá na svojich kolegov. „Ja mám od šampionátu v Prahe neustále problémy so zranením. Chodím v podstate len na zápasy, v ktorých som vo väčšine nastúpil len na pár striedaní. Od Majstrovstiev sveta som bol asi na dvoch tréningoch, čiže s chalanmi bohužiaľ veľmi nie som a sám neviem, či mi vôbec zranenie dovolí dnes nastúpiť. Som ale zvedavý na Kafkov výkon. Dúfam, že mu pokazíme premiérový štart v slovenskej extralige,“ povedal trochu nešťastný Martin Kubovič.

 

Hostia s nástupom Kafku už nečakali na domáci zápas proti Nižnej, ktorý je na programe až budúci víkend a hrajúci tréner a kapitán AS Juraj Matejka vyvracia úvahu, že by išlo o psychologický ťah pred náročným súperom: „V žiadnom prípade nejde len o psychologický ťah. Určite nechcem nikoho urážať ani znižovať kvality, ale osobne si myslím, že v slovenských bránkoviskách sa momentálne ešte nenachádza brankár Tomášových kvalít. Či už po stránke chytania, skúseností pre kabínu, kaučingu počas zápasu aj mimo neho. Myslím si teda, že ide o obrovskú posilu pre naše družstvo. Ako to dopadne proti majstrovi si netrúfam predpovedať, ale verím, že Tomáš bude v bránke naším ťahúňom,“ povedal hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Druhým zaujímavým súbojom bude duel medzi domácim 1. FBC Trenčín a žilinským Grasshoppersom. Obe družstvá tuho bojujú o prvú osmičku a delí ich od seba jediný bod. „Na zápas sme sa svedomito pripravovali. Je to jeden zo súbojov, v ktorom musíme potvrdiť našu silu. Tá v našom mužstve je, ale nedokážeme ju niekedy ukazovať celých šesťdesiat minút. Koncentrácia a tímová hra bude najdôležitejším faktorom zápasu. Obe mužstvá hrajú zaujímavý florbal, čo sa potvrdilo aj v Žiline. Teším sa na duel a dúfam, že nás dopredu poženie čo najviac fanúšikov,“ zaželal si hráč 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

Žilina je odhodlaná uspieť, no jej hrajúci tréner a kapitán v jednej osobe Marián Galovič vie, že to vôbec s omladeným tímom Trenčanov nebude jednoduché: „Čaká nás ťažký súper. V prvom zápase sme prišli o dvojgólový náskok až v posledných minútach. Navyše aspoň jeden bod sme stratili pár sekúnd pred koncom. Tomuto sa chceme vyvarovať. Preto musíme hrať zodpovedne celý zápas, nie päťdesiat minút. Vieme v čom je súper silný a budeme sa snažiť tieto jeho silné stránky potlačiť a využiť vo svoj prospech. Každý zápas začína za stavu 0:0. Ja verím, že uhráme nejaké body.“

 

Zvyšné štyri zápasy kola sa odohrajú zajtra. V bratislavskom derby hostí Snipers posledný Hurikán a hosťom už pôjde zrejme o česť, aby si vybojovali prvé body v sezóne hoci šancu na predposledné miesto a účasť v baráži ešte majú...

 

Lídri z Nižnej privítajú v Tvrdošíne Prešov a budú chcieť vyhrať a udržať si prvé miesto v tabuľke. Predposlední Spišiaci sa pokúsia zabojovať proti košickému ATU a kolo uzavrie súboj Florka Košice proti bratislavskému Lidu. Tu pôjde o prvú štvorku. „Už pohľad na tabuľku ukazuje, že je to veľmi dôležitý duel. Pripravujeme sa na neho zodpovedne počas všetkých tréningov v aktuálnom týždni. Ak ukážeme hru ako v ostatných domácich zápasoch verím, že budeme úspešní,“ prezradil hráč FK Florko Košice Lukáš Blaško.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

Predohrávky 18. kola – piatok 8. 2. 2019:

 

19.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

19.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

18. kolo – sobota 9. 2. 2019:

 

12.00 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.30 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FaBK ATU Košice (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

17.30 hod – FK Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec (Multihala, Alejova, Košice)

 

 ZDROJ FOTO: www.tyden.cz

 

späť