Prezident SZFB si želá postup zo skupiny v premiérovej účasti mužov na MS.

26.11.2012 20:22:07
Úspešne zvládnutá kvalifikácia a postup medzi 8 najlepších na svete by bol excelentný záver slovenského florbalového roku 2012.

Prvý krok musia Slováci spraviť už v nedeľnom otváracom zápase s domácim Švajčiarskom. Najdôležitejší krok v postupe zo skupiny čaká našich reprezentantov v súboji s Estónskom a potvrdiť ho musia víťazstvom nad Singapurom. Po nešťastnej madridskej kvalifikácii prišiel o dva roky vytúžený postup na MS elitnej kategórie v Slovinsku. Po viac ako štvorročnej ceste sa Slovensko prepracovalo medzi 16 najlepších tímov sveta.„Osobne som rád, že sa slovenskému florbalu v poslednom období na medzinárodnej scéne darí. Florbal má u nás silný potenciál, ktorý sa odzrkadľuje na výkonoch hráčov v medzinárodnej konfrontácii. Zlepšením súčasných podmienok v domácich súťažiach a reprezentácii budeme ešte rýchlejšie napredovať a máme na to, aby sme dosiahli veľké úspechy.“ opisuje situáciu v slovenskom florbale prezident Daniel Granec.

 

Majstrovstvá sveta sú pre slovenský mužský florbal v elitnej spoločnosti niečím novým. Slováci majú prechodnú skupinu a môžu sa stať čiernym koňom MS. „Vo Švajčiarsku to bude už o niečom inom ako v kvalifikácii či na rôznych medzinárodných turnajoch, alebo zápasoch. Verím, že sa chalani pobijú o čo najlepší výsledok, prípadný senzačný postup zo skupiny.“ ktorý by prezident SZFB osobne hráčom doprial.

 

Krst ohňom prežije naša reprezentácia pred vypredanou Sporthalle Wankdorf s kapacitou 3000 miest v zápase so Švajčiarskom. Podpora slovenských fanúšikov bude pravdepodobne minimálna a oprieť sa o šiesteho hráča chalani nebudú môcť. „Naším chlapcom držím palce a určite sa pôjdem pozrieť na naše zápasy, pretože v Zürichu sa koná v sobotu 8.12. generálne zhromaždenie IFF, kde som pozvaný za Slovensko.“

späť