Priorita Grasshoppers je udržať káder pokope

16.05.2020 14:02:14
Florbalisti FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina v sezóne 2019/2020 prakticky do posledného kola základnej časti bojovali o prienik medzi najlepšie okteto v extralige mužov. Radosť z konečného ôsmeho miesta však čoskoro vystriedal smútok zo zrušeného play-off, v ktorom chceli potrápiť lídra tabuľky.

„Kobylky“ mrzí zrušenie play-off o to viac, že v Žiline na účasť vo vyraďovacej časti sezóny čakali niekoľko rokov. „Z pohľadu nastavenia cieľov pred sezónou, sme ten základný, čiže postup do play-off splnili, za čo patrí chalanom veľká vďaka. Boli sme však odhodlaní pobiť sa o lepší výsledok aj v nadstavbe. Nemali sme čo stratiť a mohli sme hrať uvoľnene, čo mohla byť jedna z našich výhod. Žiaľ, nebolo nám umožnené odohrať štvrťfinálovú sériu play-off proti 1. FBC Trenčín, aj keď sme sa na ňu veľmi tešili, pretože play-off extraligy mužov sa malo vrátiť do Žiliny po troch rokoch. Snáď sa nám podarí postúpiť do play-off aj v sezóne 2020/2021, pretože hlavne fanúšikovia by si to za celoročnú podporu zaslúžili,“ zhodnotil predčasne ukončený ročník pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu tréner Grasshoppers Martin Veneny.

 

Čo žilinského kormidelníka v uplynulej sezóne najviac potešilo a naopak, čo najviac sklamalo? „Nedá sa povedať, že by som pri spätnom pohľade videl nejaké výrazne momenty, ktoré by sa dali jednoznačne spomenúť. Sezóna bola celkovo ako na hojdačke, či už z tímového alebo individuálneho pohľadu. Tešia ma momenty, keď sme sa dokázali v ťažkých chvíľach zomknúť a spoločne ísť za našim cieľom, no bolo aj veľa chvíľ, keď som sa sám seba pýtal, či má význam venovať tomu toľko času a energie. Verím, že po zlepšení situácie si ešte nájdeme priestor sadnúť si a o niektorých veciach sa porozprávať priamo s chalanmi.“

 

Hráči Grasshoppers už prečkali najnáročnejšie obdobie, keď pre rozhodnutia štátnych predstaviteľov boli odkázaní na tréningy v domácom prostredí a pomaly začínajú myslieť aj na stretnutia v hale. „Tréningy hráčov prebiehajú v rôznych formách. Niektorí trénujú individuálne, ale sú aj florbalisti, ktorí sa zapojili do dobrovoľných tréningov v päťčlenných skupinách, s ktorými sme začali 27. apríla 2020. Predpokladáme, že sezóna začne v septembri, tak je ešte dostatok času a momentálne tréningy zbytočne nehrotíme. Samozrejme, s pribúdajúcim časom budeme zvyšovať zaťaženie v rámci tréningových jednotiek,“ prezradil niekdajší dlhoročný hráč Žiliny a dodal: „Veríme, že koncom mája sa už dostaneme do telocvične a od júna by sme chceli začať so spoločnými tréningami. Samozrejme, všetko bude závisieť od uvoľňovania jednotlivých opatrení.“

 

Priorita klubu z „perly na Váhu“ je udržať spolu káder z uplynulej sezóny a ešte ho vylepšiť. „Chceme pokračovať v nastavenej práci. Pokiaľ sa jedná o odchody alebo ukončenie kariéry, tak nám ešte nikto nič neavizoval. Čo sa týka príchodov, tak už prebehli rozhovory s niekoľkými hráčmi, ale kým to nie je oficiálne, tak nemá význam ich mená spomínať. Prestupové obdobie začína v júli, tak potom sa veľa vecí vyjasní. Samozrejme, netreba zabúdať ani na našich juniorov, ktorí sa ostatné sezóny osvedčili a aj nadchádzajúcu sezónu 2020/2021 by sme chceli dať priestor niekoľkým z nich,“ uzavrel Veneny, ktorý bol v pozícii hráča pri jedinom extraligovom titule, ktorý Grasshoppers získali v sezóne 2014/2015.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

späť