Prioritou roka šampionát juniorov vo Švédsku a domáci žien v Bratislave!

02.01.2017 08:43:52
Nový rok 2017 má za sebou už niekoľko hodín a tak sa pozrime, čo najvýznamnejšie a najzaujímavejšie čaká florbal počas nadchádzajúcich 365 dní.

Už vo štvrtok 5. januára rozbiehajú sériu sústredení všetkých reprezentačných výberov naše juniorky, ktoré sa stretnú na zraze v Trenčíne. Desať dní na to sa výber Slovenska dorastencov zúčastní turnaja regionálnych výberov v Českej Třebovej.

 

Začiatkom februára sa zúčastní slovenská reprezentácia juniorov na turnaji Polish Cup, kde sa stretne s rovesníkmi z Nemecka, Česka, Poľska, Nórska a Švajčiarska. Bude to náročná príprava pred svetovým šampionátom, ktorý sa uskutoční od 3. do 7. mája vo švédskom Växjö. Slovákov čaká naozaj poriadna šichta, pretože v skupine „A“ budú mať za súperov úradujúcich majstrov sveta Fínov, domácich Švédov a ambiciózneho nováčika Dánsko.

 

Na prelome marca a apríla spoznáme nového majstra juniorskej extraligy a približne v polovici apríla aj majstrov najvyšších celoštátnych súťaží mužov a žien. Budeme taktiež pozorne sledovať, či sa do českého Superfinále, ktoré sa odohrá 17. apríla v pražskej O2 Aréne, prebojujú aj slovenskí hráči a hráčky v službách českých tímov.

 

Počas mája a júna sa v rôznych mestách uskutočnia Majstrovstvá Slovenska vo všetkých mládežníckych kategóriách. Koncom mája sa výbery Slovenska dorasteniek a žiačok predstavia na turnaji regionálnych výberov v Čechách.

 

V letnom období ale aj tesne pred začiatkom novej sezóny sa rozbehne množstvo medzinárodných turnajov, ktoré budú organizovať mnohé kluby v rámci Slovenska a taktiež mnoho z nich sa vyberie na významné podujatia do zahraničia.

 

Aj keď Slovensko nebude priamo zaangažované do významnej udalosti v podobe Svetových hier, ktoré koncom júla zorganizujú Poliaci vo Wroclavi, môžu zohrávať významnú úlohu pri zaradení florbalu medzi olympijské športy.

 

V novembri sa uskutoční prvý turnaj reprezentácií žien pod názvom Six nations floorball challenge (Dánsko, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Poľsko a Slovensko). Mali by ho zorganizovať Nemci, no existuje ešte pravdepodobnosť, že sa napokon organizácie ujme Slovensko. Bude to posledná zápasová previerka slovenskej reprezentácie žien pred Majstrovstvami sveta, ktoré budeme organizovať od 1. do 9. decembra v Bratislave. Súperov zatiaľ slovenské reprezentantky nepoznajú, pretože vzídu z kvalifikačných turnajov, ktoré sa odohrajú začiatkom februára.

 

Udalostí, ktoré sa uskutočnia na Slovensku ale aj v zahraničí v tomto roku je ešte oveľa viac a tak sa spolu s aktérmi, či fanúšikmi tešíme na rok 2017!

späť