Projektant Mazák si pochvaľuje spoluprácu s Klobučníkom

29.01.2020 17:08:26
Florbalisti mužskej reprezentácie SR majú za sebou prvý tréning v Aréne Poprad, kde sa bude hrať kvalifikácia o postup na decembrové majstrovstvá sveta. Pre zverencov Radomíra Mrázka to bol zároveň posledný tréning pred úvodným zápasom proti Maďarsku, ktorý sa odohrá vo štvrtok od 19.00 hod. Kto sa postaví do bránky domáceho tímu už gólmani vedia, Rastislav Mazák to však nechcel prezradiť.

„Tréning bol krátky, rozcvičili sme sa, zahrali sme si a vyskúšali si presilovky,“ prezradil svoje dojmy Mazák. Brankársku dvojicu tvorí s Jakubom Klobučníkom z tímu aktuálneho lídra slovenskej extraligy 1. FBC Trenčín. „Poznáme sa dlho, boli sme spolu na juniorských majstrovstvách sveta. Potom sme sa síce dlho nestretli, ale v tomto zložení sme boli aj na minulom svetovom šampionáte v Prahe. Myslím si, že naša spolupráca funguje dobre,“ povedal.

 

Napriek tomu, že čerstvo 25-ročný gólman (nar. 27. januára 1995) českých Vinohradov bude od zajtra reprezentovať vlasť na dôležitom kvalifikačnom podujatí, aj počas zrazu národného tímu si musí plniť pracovné povinnosti. V utorok vo večerných hodinách sedel na recepcii hotela a riešil resty zo zamestnania. „Dovolenku som si síce zobral, ale musím dokončiť, čo som nestihol. Verím, že vo štvrtok to už bude hotové a budem sa môcť sústrediť na dôležité víkendové zápasy. V Prahe som vyštudoval stavebnú fakultu a pracujem ako projektant. Firma, ktorá ma zamestnáva, sa venuje projektovaniu mostov. Ide v podstate o počítanie a kreslenie. Teraz som asi v najhoršej fáze. Dokončujem výkres výstuže – želiez, ktoré idú do železobetónu,“ ozrejmil Mazák.

 

V minulosti už štartoval na dvoch svetových šampionátoch. Pred dvoma rokmi v Prahe absolvoval šesť zápasov a rovnakú porciu duelov odchytal aj v roku 2016 v Rige. V aktuálnej sezóne si pripísal v drese Vinohradov 21 štartov v českej Superlige a tri stretnutia pridal v tamojšom pohári.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť