Proti Estóncom sú chlapci víťazne naladení

07.12.2018 11:27:02
Posledným zápasom svetového šampionátu v Prahe, bude pre slovenský reprezentačný tím súboj o konečné deviate miesto, o ktoré zabojujú proti Estónsku. Chlapci včera vyhrali nad Austráliou 12:3 a dnes chcú zvíťaziť tiež a vybojovať rovnaké umiestnenie ako pred dvomi rokmi v lotyšskej Rige.

Náš dnešný súper sa pravidelne motá okolo ôsmeho miesta na svete. Najlepšie umiestnenie si Estónci vybojovali na Majstrovstvách sveta v roku 2010, keď obsadili 7. miesto. Na predchádzajúcom šampionáte v Lotyšsku si vybojovali konečné ôsme miesto. Na aktuálnych MS Estónci, rovnako ako naši reprezentanti, svoju základnú skupinu „C“ vyhrali bez straty bodu. Na úvod zdolali Austráliu 11:5 a po nej aj Poliakov 4:3 a Thajsko 11:4. Dôležitý duel o postup do štvrťfinále Estónci nezvládli a prehrali ho s Dánskom tesne 2:3. Včera si poradili s Kanadou a zdolali ju 9:2 a tak sa stretnú proti našim. „Ja osobne, ale myslím si, že aj moji zverenci s ničím iným ako s dnešným víťazstvom ani nepočítame. Aj to deviate miesto na svete je v druhej osmičke to najlepšie čo teraz môžeme dosiahnuť,“ povedal tréner slovenského družstva Petr Koutný.

 

Proti Estóncom sme si zmerali sily v doterajšej histórii šesťkrát. Máme nepriaznivú bilanciu, pretože až v štyroch prípadoch sme prehrali, raz remizovali a zvíťaziť 4:3 sa Slovákom podarilo na medzinárodnom turnaji v Lotyšsku v roku 2013. Posledný súboj sme s týmto súperom odohrali na Majstrovstvách sveta vo švédskom Göteborgu v roku 2014 a prehrali sme 2:7. „Nič iné ako víťazstvo si v súboji s Estónskom ani nepripúšťame. Keď už nám boje v prvej osmičke nevyšli, chceme obhájiť rovnakú pozíciu ako pred dvomi rokmi v Rige,“ povedal slovenský reprezentant Ľuboš Šefčík.

 

Zápas SLOVENSKO – Estónsko vysiela ArénaSport1 od 18.30 hod, ale môžete ho sledovať taktiež naživo na:

 

IFF YouTube Channel 2

späť