Proti Lotyšom o konečné piate miesto

11.05.2019 08:20:35
Posledný štvrtý súboj Majstrovstiev sveta juniorov odohrá slovenská reprezentácia v kanadskom Halifaxe dnes. Slovensko sa stretne s Lotyšmi v boji o konečné piate miesto.

Včera odohrali slovenskí reprezentanti dobrý zápas proti víťazom skupiny Čechom a podľahli im 3:7, no nebyť pokazenej druhej tretiny, mohol byť dosiahnutý výsledok ešte zaujímavejší. Prepracovať sa do svetovej štvorky sa našim síce nepodarilo, ale vyhli sme sa bojom o záchranu, čo je potešiteľné. Lotyši však nebudú vôbec ľahkým súperom. Vo svojej skupine „A“ v úvodnom stretnutí zdolali Nórsko 6:2, no tesná prehra 5:6 so Švajčiarskom veľa vypovedá. Včera podľahli Lotyši víťazom skupiny Fínom 2:9. „Rozoberieme si hru Lotyšov a pripravíme sa na nich. Musíme však z našej hry odstrániť chyby, ktoré sme vyprodukovali v predchádzajúcich zápasoch. Do súboja však nastúpime s maximálnym úsilím a túžbou po víťazstve. Ja som presvedčený, že chlapci dajú do toho všetko,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie juniorov Marek Onderko.

 

S Lotyšskom sme sa stretli vo vzájomných zápasoch až sedemkrát. Bilanciu majú priaznivejšiu naši súperi, ktorí zvíťazili štyrikrát. V roku 2007 na MS vo Švajčiarsku 13:4, o dva roky neskôr na turnaji Polish Cup 7:2, na šampionáte v Nemecku 7:4 a v príprave doma v Lotyšsku 5:2. Slováci sa tešili z výhry jediný raz a to v príprave na lotyšskej pôde v pomere 5:4. Dva súboje sa skončili remízou. V prípravnom zápase v Lotyšsku 5:5 v roku 2016 a na MS vo švédskom Helsingborgu v roku 2015 to bolo 6:6.

späť