Proti Poliakom dnes naši chlapci o všetko

06.05.2017 10:09:17
Majstrovstvá sveta juniorov vo švédskom Växjö sa dostávajú do vyraďovacej fázy. Nás bude najviac zaujímať zápas o konečné siedme miesto, ktorý sa odohrá od 19.00 hod. Slováci sa stretnú proti Poľsku a víťaz sa zachráni v A divízií.

Už od 10.00 si o piate miesto zahrajú Dáni, ktorí skončili v našej skupine na treťom mieste. Ich súperom budú Lotyši. V rovnakom čase sa odohrá súboj B divízie medzi USA a Japonskom.

 

O úvodný semifinálový zápas sa postarajú o 13.00 hod úradujúci majstri sveta Fíni, ktorým stoja v ceste Švajčiari. Taktiež o jednej na obed sa stretne Nórsko s Nemeckom o postup do finále B divízie. Druhým duelom o postup do finále béčka bude súboj medzi Austráliou a Estónskom.

 

Druhého finalistu spoznáme z dvojice Česko – Švédsko. Naši susedia si na domácich veria a napriek trápeniu sa s Lotyšmi v prvom zápase základnej skupiny, sa český tím rozbehol a vyhral skupinu. Česi si priali Švédov a vybojovali si ich, teraz je už len na ich schopnostiach ako tento zápas zvládnu. Okrem zápasu našich s Poliakmi sa od 19.00 odohrá zápas o konečné trináste miesto medzi kanadou a Maďarskom.

späť