Proti Rusom o priamy postup!

07.02.2016 08:48:45
V poslednom zápase kvalifikačného turnaja v Nitre majú slovenskí reprezentanti pred sebou dôležitý súboj o priamy postup. Do cesty sa nám postaví Rusko.

Naši dnešní súperi majú rovnaký počet bodov ako my, teda šesť. V prípade remízy má Slovensko lepšie skóre a tak by sa umiestnilo na konečnom druhom mieste. Z našej skupiny môže postúpiť aj tretí tím, no zo štyroch skupín postupujú dve družstvá z tretích miest. V súčasnosti, keď nie sú odohraté všetky zápasy jednotlivých skupín, je predčasné hovoriť o iných alternatívach.

 

Rusi sa zúčastnili až desiatich šampionátov a najlepšie umiestnenie dosiahli v roku 1996 a to bolo šieste miesto. Na predchádzajúcich Majstrovstvách sveta vo švédskom Göteborgu obsadili 13. miesto a skončili pod našimi reprezentantami. „Bude to dôležitý súboj pre oba tímy. Postupne sa dostavila únava, no rozhodujúcim faktorom bude disciplína a otázka psychiky. Verím, že moji zverenci tento zápas zvládnu lepšie ako náš dnešný súper,“ povedal tréner slovenského tímu Petr Koutný.

 

Marek Bulko bol rovnako ako všetci ostatní hráči a tréneri príjemne prekvapený z návštevy a atmosféry počas včerajšieho zápasu so Švédskom. Niečo podobné by všetci prijali aj dnes: „Bolo to priam neskutočné a ja dúfam, že si fanúšikovia nájdu cestu do haly aj dnes, pretože je to náš najdôležitejší súboj celej kvalifikácie. Verím v silu kolektívu a tejto mladej partii, ktorú dal dokopy tréner Koutný. Našim jediným cieľom je postup.“

 

Zápas sa začína dnes od 12.00 hod a vy môžete sledovať live prenos tu: Rusko – SLOVENSKO

späť