Proti Švajčiarom sme uhrali remízu!

27.06.2018 20:58:06
Slovenská reprezentácia mužov dnes vybojovala cenný bod na Akademických majstrovstvách sveta v súboji proti Švajčiarsku. Slovensko remizovalo 2:2 a zajtra čaká našich chlapcov dôležitý zápas proti domácemu Poľsku.

Slovenskí akademici sa pustili do Švajčiarov nebojácne a podarilo sa im v trinástej minúte premeniť gólovú príležitosť. Po strate lopty Švajčiarov využil z brejkovej situácie svoju šancu Lukáš Ujhelyi po prihrávke Lukáša Mráza a Slovensko viedlo 1:0.

Obraz hry bol podobný aj vo zvyšnom priebehu stretnutia, no v polovici zápasu sa podarilo Švajčiarom vyrovnať z trestného strieľania. Do šatní tak po druhej siréne odchádzali obe družstvá za nerozhodného stavu 1:1.

Tretie dejstvo prinieslo dva presné zásahy, ale až v samom závere. Naši súperi využili výhodu avizovaného vylúčenia a počas hry bez brankára v 57. minúte naklonili misku váh na svoju stranu a dostali sa do vedenia. Slováci sa však nevzdali a spomínaný gól ich nezlomil. Švajčiari držali loptu na hokejkách a po chybnej prihrávke a následnom priestupku proti pravidlám prišiel trest v podobe trestného strieľania, ktoré necelé dve minúty pred koncom premenil Filip Čonka-Skyba a vyrovnal na konečných 2:2. Chlapci tak uchmatli bod bronzovému tímu z predchádzajúceho šampionátu akademikov. „Dokázali sme spraviť historický úspech slovenskej reprezentácie a obrali sme o body družstvo z prvej svetovej štvorky. Chlapci splnili všetko, čo sme od nich požadovali a disciplinovane sme išli za cieľom uspieť v tomto zápase. V súboji sme mali prečíslenia 2 na 1 a podržala nás výborná hra v obrane, ktorú vystužil dobrým výkonom brankár Turiak. Chlapcom patrí za odvedenú prácu poďakovanie,“ povedal tréner Slovenska Petr Koutný.

Švajčiarsko – SLOVENSKO 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)