Proti Švédom viac o zážitku než o výhre

06.02.2016 09:25:17
Slovenských reprezentantov dnes čaká viac ako náročný súboj proti majstrom sveta. Sú nimi samozrejme Švédi. Písať a rozprávať o víťazstve našich by bolo viac ako trúfalé, no pre hráčov zahrať si proti svetovým hráčom je celkom určite zážitok.

Osemnásobní majstri sveta vyučujú tímy aj počas kvalifikačného turnaja v Nitre. Zvíťazili nad Belgickom 22:0, Rusko porazili 15:4 a Island 30:2. Slováci sa tiež za doteraz dosiahnuté výsledky nemusia hanbiť. Máme rovnaký počet bodov ako Švédsko a zdolali sme Francúzsko 15:3, Island 11:0 a Belgicko 16:4.

 

Proti Švédom sme si zahrali v histórii len raz a to vo štvrťfinále Majstrovstiev sveta vo švajčiarskom Berne v roku 2012. Prehrali sme vysoko 1:18 a našim jediným strelcom bol Peter Heleš, ktorý sa v súčasnom kádri nenachádza. Chlapci sú však odhodlaní dnes zabojovať. „Bude to veľmi náročné a my sa budeme snažiť odohrať dobrý zápas. Podáme stopercentný výkon a budeme chcieť trhať Gerflor,“ povedal slovenský reprezentant Jan Komínek. Trochu odlišný názor na tento súboj má útočník pôsobiaci v českej extralige Ladislav Gál: „Už sa nám niekoľkokrát stalo, že sme v menej dôležitých zápasoch išli viac než na sto percent a potom nám chýbali sily v nasledujúcom dôležitom zápase. Verím, že sme sa z toho poučili, no pre nás hráčov bude dôležité, čo nám povedia naši tréneri. Zajtra nás čaká rozhodujúci súboj o postup proti Rusku.“

 

Zápas sa začína dnes od 17.00 hod a vy môžete sledovať live prenos tu: SLOVENSKO - Švédsko

späť