Pruské a Nemšová sa chystajú potvrdiť formu

06.10.2017 16:45:41
Po dvojtýždňovej odmlke pokračuje extraliga žien súbojmi tretieho a štvrtého kola. Dobrý štart do súťaže sa chystajú potvrdiť nielen susedia z tabuľky, ale aj geografickí susedia z Považia. Vicemajstrovské Pruské a Nemšová sú na čele tabuľky a čakajú ich rovnakí súperi.

Pruské cestuje na zajtrajší súboj do Bratislavy. Vicemajsterky sa stretnú s Hurikánom, ktorý odohral zatiaľ len jeden zápas a bol víťazný. Doma iClinic zdolal Nitru 9:3, no proti Pruskému, ktoré sa chystá na EuroFloorball cup do lotyšskej Valmiery, to nebude mať jednoduché. V nedeľu si Pruské zahrá v Dubnici proti Nitre. Rovnakých súperov, len v opačnom poradí bude mať Nemšová, ktorá máva s Hurikánom vyrovnané súboje.

 

Oslabený Prešov, ktorý inkasoval od Pruského a Nemšovej 25 gólov vo dvoch úvodných kolách, sa zatiaľ prepadol na posledné miesto tabuľky. Dievčatá sú však odhodlané zabojovať o prvé body v sezóne. Majú na to príležitosť zajtra doma proti Kysuckému Novému Mestu a na druhý deň aj proti Tvrdošínu. Práve florbalistky z Oravy začali sezónu dobre a chcú domáce víťazstvá potvrdiť aj na ihriskách vonku. Okrem Prešova cestujú aj do Michaloviec. „S Michalovcami máme dobrú bilanciu a veríme, že ani teraz nesklameme. Samozrejme očakávame húževnatého súpera, ktorý ma svoje kvality. Prešov je momentálne dosť oslabený, no videl som dievčatá hrať v novom zložení a viem, že to až tak jednoduché nebude ako hovoria ich posledné výsledky. Aj s Prešovom však máme veľmi dobrú bilanciu a pevne veríme, že opäť zvíťazíme. Na Východ nepocestujú Spišiaková, Turčáková, Stredanská a Šipošová,“ prezradil tréner FBK Tvrdošín Milan Burdeľ.

 

Východniarske derby sa chystá v Sabinove, kde sa už všetci tešia, pretože nováčik privíta úradujúce majsterky zo Spišskej Novej Vsi. Spišiačky počas úvodných kôl dokázali, že aj bez trénera Gregu, či sestier Hudákových dokážu zabojovať. Síce oba zápasy so svojimi súperkami prehrali, ale vždy až v predĺžení, čiže si vybojovali dva body.

 

Program extraligy žien:

 

3. kolo – sobota 7. 10. 2017:

 

14.30 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

15.30 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK 98 Pruské (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FBK Tvrdošín (MŠH, Športová, Michalovce)

18.00 hod – FBC Predator Sabinov – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

4. kolo – nedeľa 8. 10. 2017:

 

11.00 hod – Eastern Wings Michalovce – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Športová, Michalovce)

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

14.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBK Tvrdošín (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

ZDROJ FOTO: Ivan BACHOREC

späť