Pruské aj naďalej vedie ligu

17.10.2016 17:55:41
Majsterky Slovenska z Pruského dokázali počas víkendu zvíťaziť v oboch zápasoch na ihriskách súperov. V sobotu zdolali FBC Mikuláš Prešov 10:4 a včera aj Michalovce 8:4. Dievčatá z Považia sú na čele tabuľky o skóre pred druhou Nemšovou, no Spišská Nová Ves má odohratý o jeden zápas menej.

Prešovčanky v domácom prostredí nezvládli favoritov a v oboch súbojoch s Pruským, ale aj s Nemšovou ťahali za kratší koniec. Dve porážky Východniarok s Pruským 4:10 a s Nemšovou 3:8 videla Klaudia Robová, hráčka prešovského Mikuláša takto: „Oba zápasy nám absolútne nevyšli. S Pruským sme dokázali držať krok dve tretiny, no majster nám ukázal svoju silu a my sme nedokázali odpovedať. S Nemšovou sme zas nezvládli druhú tretinu, keď si super vybudoval náskok o päť gólov a to sa nám nepodarilo dobehnúť. Pozitívom však je, že do tímu pribudli mladé hráčky a postupne si zvykajú na Extraligu. Aj prehry nás posúvajú vpred a verím, že budúce zápasy už budú víťazné.“

Hneď za Pruské sa usadila v tabuľke Nemšová, ktorá sa stretla s rovnakými súpermi ako majsterky. V Michalovciach vyhrali Nemšovanky 5:1 a v Prešove 8:3. Do zápasu proti Michalovciam sme išli s cieľom vyhrať, aj keď prvých pätnásť minút to tak vôbec nevyzeralo. Nepremieňali sme vyložené šance a tiež sme si nedržali hračky. V neskoršom priebehu sme domácim utiekli na rozdiel troch gólov a súboj dotiahli do víťazného konca. Už pred druhým zápasom sme vedeli, že Prešov bude veľmi vyrovnaný súper. Aj napriek tomu nám nechýbalo potrebné sebavedomie a v hlavách sme mali jediný cieľ – víťazstvo! To sa nám aj nakoniec vďaka tímovej hre a obetavosti každej jednej hráčky podarilo a tešíme sa z toho,“ povedala brankárka Nemšovej Denisa Patková.

Spišiačky taktiež odohrali počas víkendu dva zápasy. Nezaváhali ani v jednom z nich a odniesli si to Tvrdošín po prehre 0:13 a dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, ktoré Kométa zdolala 9:4. Východniarky sú tak tretím tímom, ktoré v súťaži zatiaľ nestratilo ani bod a na tretie miesto ich odsúva skutočnosť, že majú odohratý o jeden zápas menej ako ich súperky.

Banská Bystrica nemala svoj deň a doma prehrala s Kysučankami 5:8 a včera aj s Tvrdošínom 4:8. Na poslednom mieste tabuľky však je zatiaľ ŠK Slávia SPU DFA Nitra, ktorej hráčky prehrali doma s VŠK FTVŠ Lafranconi 3:8, keď dievčatá spod Zobora zbabrali úvodnú tretinu...