Pruské bez prvého útoku, Sabinov bez väčších zmien

14.09.2018 08:03:11
Fanúšikovia ženského florbalu si prídu na svoje od zajtra, kedy sa rozbieha aktuálna sezóna najvyššej súťaže – extraliga. Titul majstra obhajuje Pruské, ktoré však počas letnej prestávky prišlo o celú prvú útočnú formáciu. Vicemajstrovské „Predátorky“ zo Sabinova prišli len o Michaelu Lupačovú a budú sa spoliehať na doterajšie opory doplnené o odchovankyne klubu.

Pruské odohrá v Dubnici zajtrajší domáci súboj proti Nemšovej, ktorá si v predchádzajúcej sezóne vybojovala bronzové medaily. Úradujúce majsterky však po sezóne prišli o kompletnú prvú útočnú formáciu Šidlová – Hrehušová – Trošková, čo predstavuje 68 gólov z minulej sezóny... Taktiež sa do Nitry vrátila aj skúsená Petra Kňažková. „Ligu štartujeme v menšom počte hráčok. Okrem známych prestupov troch hráčok zatiaľ nenastúpia zo zdravotných, či iných dôvodov ďalšie tri. Odchod hráčok prvého útoku bude určite veľmi citeľný, napriek tomu si myslím, že v súboji s Nemšovou, ako aj v ostatných zápasoch súťaže budeme každému minimálne vyrovnaným súperom. Realitu ukáže už najbližší zápas s Nemšovou,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Finálový súper Pruského, dievčatá zo Sabinova, majú stabilizovaný káder. „Predátorky“ hostia bratislavský Hurikán a v nedeľu aj Nitru. „Dievčatá sa tešia na prvé zápasy. Budeme sa opierať o naše skúsené hráčky a samozrejme o juniorky, či dorastenky, ktoré sa počas minulej sezóny zlepšili. S Bratislavou sme hrali vyrovnané zápasy aj minulý rok, kde sme u nich vyhrali len o gól a to až v predĺžení. Nitra bude tiež určite nepríjemným súperom. Nenapomáha nám ani to, že dievčatá sa v plnom zložení doposiaľ ešte nestretli, kvôli práci a dovolenkám. Uvidíme ako to nakoniec dopadne, samozrejme by sme oba zápasy radi vyhrali,“ skonštatoval tréner FBC Predator Sabinov Ján Motešický.

 

Žiadne straty nezaznamenali ani na Kysuciach, práve naopak do tímu pribudla talentovaná Klára Hlávková zo žilinskej Juventy. Kysučanky majú mladé a perspektívne družstvo, ktoré je o niečo opäť skúsenejšie. Ako sú pripravené na novú sezónu prezradia úvodné zápolenia na domácom ihrisku, kde privítajú Eastern Wings Michalovce a na druhý deň FBC Mikuláš Prešov.

 

Rovnakých súperov ako Kysucké Nové Mesto budú mať aj Oravčanky z Tvrdošína, no a Nitra s bratislavským Hurikánom si zahrajú ešte v Spišskej Novej Vsi.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

1. kolo – sobota 15. 9. 2018:

 

15.00 hod – ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

15.00 hod – FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

18.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – Slávia Nitra (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

18.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

18.00 hod – FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

2. kolo – nedeľa 16. 9. 2018:

 

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

10.00 hod – FbK Tvrdošín – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Školská, Tvrdošín)

11.00 hod – FbC Predator Sabinov – Slávia Nitra (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

16.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

späť