Pruské bez straty, Bystrica bez víťazstva

26.02.2017 17:26:57
Základná časť extraligy žien je po dnešných súbojoch dvadsiateho kola minulosťou. Víťazkami sú obhajkyne titulu, dievčatá ŠK 98 Pruské, ktoré v osemnástich zápasoch nestratili ani bod. Známe je aj konečné poradie družstiev a tak si pravá štvorka môže smelo vyberať svojich protivníkov do štvrťfinále. Baráže o záchranu sa zúčastní Nitra a Banská Bystrica, ktorá nepoznala chuť víťazstva.

O rekorde slovenskej extraligy žien rozhodlo Pruské v predohrávke už v piatok večer. Bolo to považské derby proti Nemšovej. Súperky Pruského však súboj nezvládli. Už počas prvej tretiny bolo o víťazovi rozhodnuté. Pruské ju vyhralo zdrvujúco vysoko 7:0. S pribúdajúcim časom domáce hráčky trochu poľavili a dovolili Nemšovej skórovať. Zaslúžene však zvíťazili 15:3. Začiatok bol celkom fajn. Priebeh hry bol vyrovnaný a chytalo sa mi veľmi dobre, ale po prvom góle, ktorý sme inkasovali v desiatej minúte, sa moja sústredenosť trošku pokazila a už bolo cítiť viacej nervozity aj zo strany našich obrankýň. Neskôr prišli aj inkasované góly a tak som po prvej tretine striedala,“ povedala nešťastná no veľmi talentovaná brankárka Nemšovej Pavlína Farulová.

Keďže Odvolacia komisia Slovenského zväzu florbalu rozhodla o zachovaní pôvodného výsledku 16. kola medzi Spišskou Novou Vsou a Nemšovou, ktorý vyhrali Východniarky 11:7, Nemšová obsadila konečné tretie miesto. Spišiačky totiž vyhrali v oboch domácich zápasoch počas víkendu. Včera si poradili s Prešovom, ktorý zdolali 8:4 a dnes prevalcovali aj Michalovce v pomere 10:2.

Oravčanky z Tvrdošína si poistili štvrtú priečku domácimi víťazstvami nad bratislavským iClinic VŠK FTVŠ UK. Body si doslova vydreli až v závere zápasu a tešili sa z víťazstva 8:7. Dnes to už proti Nitre bola „iná káva.“ Oravčanky zdolali hráčky spod Zobora vysoko 15:3, no svoje súperky definitívne zlomili deväťgólovým uragánom v poslednej tretine. „Vo včerajšom zápase sme sa trápili. Hoc nám chýbali až tri skúsené hračky nie je možné, aby sme hrali pod takým tlakom, ktorý bol len v našich hlavách. Týkalo sa to hlavne mladých dievčat. Súper nemal čo stratiť a preto hral vo väčšej pohode ako my. Bavil sa na úkor našej neschopnosti... Proti Nitre to bolo o poznanie lepšie. Hlavne u mladých dievčat. Zo začiatku to bolo strnulé, no postupom času sme sa upokojili a začali sme diktovať hru. V tretej tretine sme súpera dostali pod veľký tlak a začalo to tam padať,“ zhodnotil tréner FbK Tvrdošín Milan Burdeľ.

Lepšiu náladu pred súbojmi play off si spravili aj Kysučanky, ktoré zdolali doma Nitru gólom v predĺžení 4:3 a taktiež aj iClinic, no v riadnom hracom čase 10:8. Beznádejne posledná Banská Bystrica veľmi túžila pred barážovými zápasmi vyhrať svoj jediný duel tohtoročnej základnej časti. Včera neboli dievčatá ďaleko, no napokon podľahli Michalovciam 4:6. Bystričanky nevyužili ani poslednú príležitosť a v dnešnom súboji prehrali s Prešovom 3:6.

Výsledky Extraligy žien:

19. kolo – sobota 25. 2. 2017:

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová 14:3 (7:0, 4:1, 3:2)

FbK Tvrdošín – iClinic VŠK FTVŠ UK 8:7 (1:4, 3:2, 4:1)

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FBC Mikuláš Prešov 8:4 (3:0, 2:2, 3:2)

1. FbK BCF Banská Bystrica – Eastern Wings Michalovce 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 4:3 pp (0:1, 1:0, 2:2, 1:0)