Pruské chce útočiť na štvrtý titul!

29.09.2016 23:05:25
Ako posledná sa počas nasledujúceho víkendu začína najvyššia celoštátna súťaž žien – Extraliga. Už dve sezóny v nej kraľujú dnes už trojnásobné majsterky Slovenska, hráčky ŠK 98 Pruské. V minuloročnom finále si poradili s Kométou Spišská Nová Ves 3:1 na zápasy a dokázali tak obhájiť prvenstvo.

Úradujúce majsterky Slovenska odohrajú svoje prvé zápasy v domácom prostredí, ktorým je už tradične športová hala v Dubnici nad Váhom. V sobotu privítajú bratislavský VŠK FTVŠ Lafranconi a o deň neskôr hostia Nitru. „Prípravu na sezónu sme začali už začiatkom júla a do dnešného dňa sme absolvovali jediný turnaj Ostrava cup, kde sme si zahrali proti viacerým extraligovým tímom z Čiech a vypadli sme vo štvrťfinále,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor. Družstvo zostalo pohromade a posilnilo sa o dve hráčky z ŠK 1. FBC Trenčín Angeliku Bližňákovú a Alžbetu Holičkovú. Najmä Bližňáková sa dokázala v minulej sezóne v prvej lige strelecky presadiť až 37 krát.

Pruské je zatiaľ jediným tímom, ktorý po dlhých rokoch vyrovnal doterajší rekord troch majstrovských titulov dnes už bývalého ženského klubu ŠK Dragons Ružinov. Kouča z Považia táto skutočnosť samozrejme potešila. „Aj keď sa všeobecne vraví, že na štatistiky sa nepozerá, sme si vedomí tejto skutočnosti a tešia nás dosiahnuté výsledky našej dlhodobej práce.“

Trojnásobné víťazky ženskej Extraligy majú aj pred novou sezónou tie najvyššie ambície. „Nepoznáme silu našich súperov, mám na mysli hlavne zmeny v jednotlivých kádroch, no bolo by asi nesprávne, aby sme mali iné ambície ako hrať opäť finále a titul znovu obhájiť,“ povedal slovo do bitky Vlado Gábor.

Pre niekoho je možno prekvapením skutočnosť, že sa októbrového turnaja EuroFloorball Cup 2016 v nemeckom Weissenfelse nezúčastní slovenský majster z Pruského, ale druhý tím súťaže FbK Kométa Spišská Nová Ves. „Pôvodne mal slovenský majster miestenku len na podujatie EuroFloorball Challenge, ktorý sa konal v auguste v Budapešti. Toto podujatie nám nepripadalo dostatočne atraktívne a tak sme sa neprihlásili. Až neskôr sa uvoľnila miestenka na EuroFloorball Cup v Nemecku. To už na naše miesto boli prihlásené vicemajsterky zo Spiša,“ objasnil tréner Pruského.

 

Bronzový tím minulej sezóny FbK Tvrdošín rozbieha súťaž rovnako v domácom prostredí. Na Oravu vycestujú ako prvé dievčatá z Michaloviec a v nedeľu to bude FBC Mikuláš Prešov. V Nemšovej bude cez víkend opäť „plný dom“ a v ňom sa predstavia hráčky z Nitry a o deň neskôr Bratislavčanky z VŠK FTVŠ Lafranconi.

Pred účasťou na spomínanom EuroFloorball Cupe sa v sobotu budú chcieť rozohrať vicemajsterky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré doma privítajú dievčatá z Banskej Bystrice. O svoje prvé body do tabuľky budú tuho bojovať aj Kysučanky, ktoré hostia v domácej mestskej športovej hale FBC Mikuláš Prešov a Eastern Wings Michalovce. Program súbojov je teda bohatý a stačí si len vybrať kam sa fanúšik pôjde pozrieť.

 

Program Extraligy žien:

 

1. kolo – sobota 1. 10. 2016:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

16.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.00 hod – FbK Tvrdošín – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

17.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – 1. FbK BCF Banská Bystrica (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

2. kolo – nedeľa 2. 10. 2016:

 

10.00 hod – FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

15.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

späť