Pruské je majstrom Slovenska!

24.04.2018 15:46:18
Po ročnej pauze sa opätovným majstrom Slovenska v extralige žien stali dievčatá ŠK 98 Pruské. Rozhodol o tom dnešný štvrtý finálový súboj, v ktorom Pruské zdolalo domáci Sabinov 6:3 a celú sériu vyhralo 3:1 na zápasy. Pruské sa stalo najúspešnejším klubom florbalovej histórie ženskej extraligy, pretože si vybojovalo štvrtý titul a definitívne predbehlo trojnásobného majstra ŠK Dragons Ružinov Bratislava.

Dievčatá z Pruského nedovolili domácim Sabinovčankám zrealizovať zámer, ktorý si pred zápasom predsavzali. „Predátorky“ si totiž od úvodu chceli nahnať skóre, aby mohli v pohode dohrávať záver zápasu, pretože pre užší káder na konci už nemávajú dostatok potrebných síl. Pruské však domáce hráčky poriadne zaskočilo... Od konca druhej, do polovice štvrtej minúty stihli hosťujúce hráčky streliť až tri góly! Prvý zavesila Veronika Dobrodejová, po necelej minúte Andrea Šidlová a o ďalšiu pol minútu Alžbeta Bachorcová. Riadna sprcha pre domáce hráčky, ktoré sa trochu spamätali v šestnástej minúte, keď počas päťminútovej presilovky na 1:3 znížila Lenka Cupráková, no Pruské po minúte kontrovalo a dokonca ešte počas vlastného oslabenia. Svoj druhý gól v zápase strelila Šidlová – 1:4.

Počas druhej tretiny premrhalo Pruské presilovú hru, počas ktorej mohli Považanky definitívne zlomiť domáce „Predátorky“ a to sa im vypomstilo v ďalších minútach. Sabinov ožil a v polovici zápasu najprv znížila Martina Stašová a po nej vrátila Sabinov do hry svojim druhým gólom v zápase Lenka Cupráková. Situáciu trocha ukľudnila kapitánka Pruského Ivana Hrehušová, ktorá v závere druhej časti zvýšila na 5:3 pre hosťujúci tím.

V záverečnej časti sa domáce hráčky snažili niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť, no nedokázali prekonať hosťujúcu brankárku Farulovú. A tak prišiel zákonitý trest a to v 51. minúte zvýšila z brejkovej situácie hosťujúca Michaela Žikavská. Sabinovčanky aj napriek enormnej snahe aj počas odvolania svojej brankárky už skórovať nestihli a tak sa stalo Pruské štvornásobným majstrom Slovenska. „Dnes nám vyšiel úvod zápasu priam neuveriteľným spôsobom, keď sme zo štyroch striedaní dokázali streliť tri góly, čo nás dostalo do pohody. Neskôr nás trochu pribrzdilo päťminútové oslabenie, no zvládli sme to. V druhej tretine sa Sabinovčanky dostali do hry po našej zbytočnej chybe, no po úspešnom góle z brejku sme situáciu upokojili. V závere sme sa sústredili na obranu a ustáli sme tlak domácich hráčiek. Chcem sa poďakovať hráčkam za úspešnú sezónu a už budeme pomaly myslieť na tú nasledovnú, pretože nie všetky nám v klube zostanú,“ povedal kouč majstrovského družstva z Pruského Vladimír Gábor.

Sabinov veľmi chcel pri svojej premiérovej účasti v extralige vybojovať titul, no skúsenejší tím z Pruského im to neumožnil. „O našej prehre v podstate rozhodol zlý úvod prvej tretiny, keď sme z troch striel inkasovali tri góly, čo sa s nami ťahalo po celý zvyšok zápasu. Ten sa definitívne lámal za stavu 3:4, keď sme hneď zbytočne inkasovali piaty gól... Ďakujem dievčatám za skvelú sezónu a blahoželám Pruskému k majstrovskému titulu,“ povedal vedúci družstva FBC Predator Sabinov Ján Motešický.

FBC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské 3:6 (1:4, 2:1, 0:1)