Pruské má našliapnuté k víťazstvu v základnej časti ženskej extraligy

26.01.2014 19:25:49
Ženská extraliga sa blíži k záveru základnej časti

Počas víkendu sa odohralo kompletné 12. a 13. kolo ženskej extraligy. Víkend bol zaujímavý, keď sa hrá o lepšie pozície pre výber súperov do play off. Zápasy boli rozdelené medzi vrchnú a spodnú časť tabuľky.

 

Priami súboj o pozíciu v čele ženskej extraligy zohral TvrdošínPruským v sobotu v dubnickej hale. Zápas znášal najvyššie kritéria ženského florbalu. Tento dôležitý súboj sa mohol kľudne označiť ako Winter Classic. Dubnická hala pripomínala miestami Michigan Stadium. Domáce Pruské sa popasovalo ako zo zimou tak i s Tvrdšínom. Zaujímavý súboj sa hral i pod Zoborom, kde Nitra hostila Nemšovú. Televízny zápas priniesol kvalitný florbal a vyrovnaný duel. Nemšová držala s Nitrou krok až v samotnom závere sa domácim podarilo súpera zlomiť. Nemšovú môže mrzieť nepremenené trestné strieľanie Zajacovej, ktorá sa po dlhom treste vrátila opäť do zápasového kolotoča. Nemšová predviedla sympatický výkon a ukázala, že pred play off sa dostáva do formy.

 

Prekvapenie sa odohralo na Spiši. Hurikán dokázal na horúcej pôde Spišiačok bodovať. Kométa sa v posledných kolách trápi ako bodovo tak i výkonnostne. Doma s Hurikánom sa to potvrdilo, keď sa v predĺžení z víťazstva radovali vysokoškoláčky. V metropole Šariša si domáci Prešov poradil s Modrou hladko a zvíťazil vysoko. Nedeľné zápasy lákali opäť svojou prestížou. Pod Zoborom sa predstavil Tvrdošín, ktorý si s domácou Nitrou poradil. Nitre sa podarilo v závere kontaktným gólom zápas zdramatizovať, ale Tvrdošín v posledných sekundách skúsenosťami a držaním loptičky domáce hráčky nepustil do ničoho a zvíťazil zaslúžene.

 

Derby sa hralo na Považí, kde Pruské hostilo Nemšovú. Zápas ako remeň sa lepšie skončil pre domáci celok. Nemšová bojovala, ale Pruské bolo efektívnejšie a dôraznejšie. Pruské si s najväčšou pravdepodobnosťou po dnešnom víťazstve zabezpečilo pozíciu lídra a prv výber súpera pre play off.

 

V zostávajúcich dvoch zápasoch sa dnes prekvapenia neudiali. Spišiačky doma po dlhšom čase zabodovali s Modrou. Prešov nedal šancu Hurikánu, ktorý rozstrieľal vysoko 12:2

 

Výsledky víkendových zápasov ZEX:


12. kolo

 

ŠK 98 Pruské : FBK Tvrdošín 8:7pp. (2:3, 3:2, 2:2, 1:0)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : NTS FK - ZŠ Nemšová  7 : 5 (2:2; 3:2; 2:1)
FBK Kométa Spišská Nová Ves : VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 6 : 7 pp. (1:3; 1:2; 4:1; 0:1)

FBC Mikuláš Prešov : FBC BlueBerries Modra 15:0 (5:0; 5:0; 5:0)

 

13. kolo

 

FBK Kométa Spišská Nová Ves: FBC BlueBerries Modra 6:3 (1:0; 1:2; 4:1)       

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : FBK Tvrdošín 4:5 (0:2; 2:1; 2:2)                     

FBC Mikuláš Prešov : VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 12:2 (1:0; 7:0; 4:2)

ŠK 98 Pruské  : NTS FK - ZŠ Nemšová 5:3 (2:0; 0:0; 3:3)

späť