Pruské obhájilo ženský titul a stáva sa staro – novým MAJSTOM Slovenska.

14.04.2013 20:56:19
Finálová ženská séria sa dnes rozhodla a spoznali sme staronového majstra.

Po piatkovom treťom zápase mali na vrch hráčky Pruského. Nemšová nastupovala na dnešný zápas s nožom na krku. Séria sa mohla dnes rozhodnúť a mohli sme spoznať nového majstra. Zápas ukázal, že majstra máme. Pruské dokázalo obhájiť minuloročný titul.

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

stav série 3:1

Po dennej pauze pokračovala v Dubnici finálová séria za stavu 2:1 pre Pruské. Domáce mali mečbal proti Nemšovej a ten chceli využiť. Stretnutie začalo naozaj aktívne. Prvá desaťminútovka prvej tretiny patrila Nemšovej, ktorá sa snažili vypracovať si náskok. Tydlačková v 3. minúte spálila veľkú šancu, Izraelová o tri minúty takisto mierila vedľa. V 10. minúte dostala Gáliková na krídlo ideálnu prihrávku, no z prvej trafila iba pripravenú Letkovú. Potom sa hra vyrovnala. Pruské začalo viac napádať a útočiť z čoho rezultoval úvodný gól. Dve strely Zuzany Šponiarovej sa najprv do siete nezmestili, ale do tretice sa to podarilo. V 17. minúte vyskúšala strelu z veľkej diaľky Reseková a oplatilo sa. Pruské viedlo už 2:0. V poslednej minúte prvého dejstva mali šance PetrovskáHrehušovou, ktoré nepremenili prečíslenie. Ďuríková švihom trafila Letkovú iba do masky.

V druhej tretine pokračovali zverenkyne trénera Gábora vo svojom útočnom nasadení. Už v dvadsiatejdruhej minúte dostala Veronika Dobrodejová ideálnu prihrávku do behu, ale z prvej netrafila priestor brány. V 25. minúte zvýšila vedenie kapitánka Michaela Šponiarová. V polovici zápasu Blašková prekonala Hôrkovú po štvrtý raz, no loptička sa zastavila v bránkovisku. Včas dobehla Dobrodejová a upratala ju do siete. O pár minút neskôr Pruské potrestalo vylúčenie Izraelovej gólom, o ktorý sa postarala Klaudia Petrovská. Tri minúty pred koncom tretiny prepadla Letkovej strela do brány a prvého gólu sa dočkali i hráčky Nemšovej. Strelecké suchoty trvajúce viac ako 100 minút prelomila Izraelová.

Ttretia tretina patrila domácemu Pruskému, ktoré malo k dispozícii presilovú hru. Sily sa vyrovnali po vylúčení Troškovej, ale Nemšová sa vo vyložených šanciach nepresadila. V 45. minúte mladšia zo sestier Šponiarových, Zuzana  vymietla pavučiny Hôrkovej. Po tomto góle hrala Nemšová už absolútny vabank. Otvorené zadné rady hostí hrali do karát Pruskému. Nemšovanky sa všemožne snažili vrátiť do zápasu, Sádecká v 46. nepresne pálila, Gáliková neprekonala ležiacu Letkovú. Pruské v závere sadilo na defenzívu a nepúšťalo Nemšovú do šancí. Pred záverečným klaksónom sa červenalo pre Zderkovú, ktorá si vyslúžila za svoje komentovanie kartu. Posledné sekundy si Pruské vychutnávalo s loptičkou na hokejkách druhý titul v rade.

Pruské dokázalo zvládnuť obhajobu majstrovského titulu. Po zápase v hale vybuchovali fľaše šampanského a neutíchajúci domáci fanklub vtrhol na plochu. Šiesty hráč Pruského oslavoval titul spolu s hráčkami.  Slová radosti zneli z úst trénera staro – nového majstra Vladimíra Gábora „Sú to neuveriteľné emócie, možno si to ešte ani v hlavách neuvedomujeme, čo sme dokázali, ale myslím, že tá najväčšia radosť ešte len príde.“

Góly: 13. Z.Šponiarová, 17. Reseková (Z.Šponiarová),25. M.Šponiarová (Do.Florišová),28. L.Dobrodejová (Blašková), 34. Petrovská (Z.Šponiarová), 45. Z.Šponiarová (Hlaváčová) – 37. Izraelová (Sádecká)

Autor: Peter Marienka,/Športky.dnes24.sk