Pruské odvrátilo match ball Nitry a vynútilo si piaty zápas.

30.03.2013 13:07:35
Medzi Pruským a Nitrou sa v semifinále nerozhodlo a musíme rozhodnúť až piaty zápas.

Slavistky včera dokázali súpera z Považia zdolať vysokým rozdielom. Pruské dnes nastupovalo s nožom na krku a vedomím, že prehra znamená koniec sezóny. Nitra mala výhodu po dôležitom víťazstve, ale dnes ju nedokázala využiť.

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK 98 Pruské 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) stav série 2:2

Nitra do zápasu vstúpila vlažne. Pruské od úvodu koncentrované sa dokázalo rýchlo ujať vedenia. Slavistky sa snažili korigovať nepriaznivý výsledok, ale boli to hráčky Pruského ktoré udreli. Hostia pozorne bránili a domáce Slavistky nepúšťali do veľkých šancí. V druhej tretine veľa gólov nepadlo. Nitra sa v samom začiatku kontaktným gólom vrátila do zápasu. Viacero šancí na oboch stranách skončilo nevyužitých. Pruskému sa v samom závere strednej časti podarilo streliť gól do šatne, ale rozhodcovia ho neuznali. V záverečnej tretine to bola hra nervov a florbalového srdiečka. Hostia z Pruského dnes mali väčšiu chuť vyhrať a to sa i potvrdilo. Dve vylúčenia Šponiarovej hostia takmer ustáli. Nitre sa pri prvom vylúčení kapitánky podarilo vyrovnať. Následne Pruské z brejku po buly opäť viedlo. Nitra sa po nádhernom góle Gašperanovej opäť vrátilo do hry. Záver kto z koho rozhodla domáca chyba v defenzíve, ktorú Pruské z hokejky Daniely Florišovej rozhodlo zápas. Nitre sa v záverečných sekundách nepodarilo zápas vyrovnať a tak sa z víťazstva teší súper.

 

Nitra dnes akoby čakala, že všetko príde samé, ale to sa nekonalo. Pruské ukázalo florbalové srdce a potiahli ho k dôležitému víťazstvu lídri tímu. Na odvetu sa môžeme tešiť už teraz v rozmedzí utorka a štvrtke nasledujúceho týždňa, kde spoznáme meno druhého finalistu.

 

Góly: 24. Dugovičová (Filová), 44. Janegová (Trnková), 54. Gašperanová (Janegová) – 3. Reseková, 16. Hrehušová (Trošková), 45. Hrehušová, 59. Florišová, 

späť