Pruské opäť vo finále ženskej extraligy!

01.04.2018 12:32:27
Aj v dnešnom štvrtom semifinálovom súboji extraligy žien dokázali zdolať svoje súperky dievčatá z Pruského a zvíťazili na Kysuciach 6:5 a vybojovali si postup do finále.

Do útoku zavelili hosťujúce hráčky opäť už počas úvodných minút. Skóre otvorila na začiatku tretej minúty kapitánka Pruského Ivana Hrehušová. Kysučankám sa za necelých päť minút podarilo otočiť na 2:1 zásluhou Alice Brodňanovej. Tesne pred koncom prvej tretiny vyrovnala Veronika Letková.

 

Pruské pokračovalo v aktivite aj počas druhej tretiny a výsledkom boli tri góly v bránke domácej gólmanky Kristíny Hlavatej. Presadili sa Alžbeta Bachorcová, Ivana Hrehušová a Andrea Šidlová.

 

Svoj dnešný hetrik zavŕšila kapitánka Hrehušová už po pätnástich sekundách tretej tretiny, no Kysučanka Laura Chupéková ešte živila nádej domácich na obrat – 3:6. Šance Kysúc stúpli desať minút pred koncom zápasu, keď na 4:6 znížila Zuzana Martinčeková. Do topánok začalo Považankám tiecť necelých sedem minút pred koncom, pretože Veronika Marková dostala svoj tím späť do hry – 5:6. Hosťujúce skúsenejšie hráčky však už vyrovnanie nepripustili a udržali tesný náskok až do konca. „Začali sme pasívne a bez dostatočného pohybu, čiže hra bola vyrovnaná a nám sa nedarilo dostať sa k potrebnej streľbe na bránku súpera, no v druhej časti sme na Kysučanky vyleteli a spravili si trojgólový náskok, no záverečná časť nám veľmi nevyšla. Dostali sme sa pod tlak domácich a so šťastím sme ubránili najtesnejšie víťazstvo. Na finále proti Sabinovu sa už tešíme,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Tréner Kysuckého Nového Mesta Marián Chlebana po stretnutí povedal: „Niektoré veci sa oklamať a preskočiť jednoducho nedajú. My máme veľmi mladý tím, zatiaľ čo Pruské staršie a podstatne skúsenejšie hráčky. Súperky dominovali v hre jednej proti jednej a to v podstate rozhodlo. Chceli sme v sérii vsadiť na mladosť a dravosť, no nevyšlo to. Dievčatá sme však za veľkú snahu a bojovnosť pochválili, pretože si to zaslúžia. Sezónu hodnotím kladne a sme s ňou spokojní.“

 

MKŠS FBK Kysucké N. Mesto – ŠK 98 Pruské 5:6 (2:2, 0:3, 3:1)

späť