Pruské potvrdilo svoju suverenitu a zdolalo poslednú Nitru 10:4

02.11.2019 18:01:47
Už celých sedem zápasov nepoznali dievčatá Pruského, čo je to strata bodu, pretože aj dnes dokázali vyhrať nad poslednou Nitrou bez väčších problémov 10:4.

Kto z prítomných fanúšikov očakával, že po piatich minútach bude jednoznačné skóre v prospech domácich, bol spočiatku sklamaný, no bolo vidno, že je otázkou času, kedy sa domáce hráčky presadia. Gólový účet zápasu otvorila strelecky disponovaná kapitánka Pruského Veronika Dobrodejová počas deviatej minúty. O minútu neskôr sa opäť tešili hráčky Pruského, pretože ich prvú presilovku v stretnutí využila Ivana Hrehušová. Strelecká mašinéria lídra súťaže sa tak postupne rozbiehala. Počas dvanástej minúty lovila zo svojej bránky hosťujúca gólmanka tretí suvenír od Michaely Žikavskej a s Nitrou to podľa predpokladov začínalo vyzerať zle nedobre.

Prestávka prišla dievčatám z Nitry vhod, no druhé dejstvo nezastavilo paľbu Považaniek, ktoré v piatej minúte zásluhou Petry Kňažkovej zvýšili už na 4:0. Ešte v tej istej minúte dala „do smútku“ družstvo Nitry Simona Pohorelcová – 5:0. K slovu sa dostali aj dievčatá spod Zobora, ktoré v pätnástej minúte znížili gólom Jany Hríbikovej. Klasického „šatniara“ šupla do bránky hostí Michaela Šulanová.

Nitra to nevzdávala a na začiatku tretieho dejstva znížila na 2:6 po prihrávke Moniky Pintérovej opäť Hríbiková. Líderky súťaže, ktoré doposiaľ nestratili ani bod však nechceli dopustiť prekvapenie a tak gólmi Veroniky Dobrodejovej a Šulanovej a Emy opäť rýchlo odskočili na rozdiel šiestich gólov. Sympatické bolo, že Nitra znovu vzdorovala a dvomi gólmi dievčatá znížili na 4:8 zo svojho pohľadu. Posledné slovo však mali hráčky Pruského, ktoré dvoma presnými zásahmi uzavreli skóre na konečných 10:4 pre domáci tím.

Michaela Šulanová (Najlepšia hráčka ŠK 98 Pruské): „Zo začiatku sme hrali dobre, snažili sme sa behať a dávať góly. To sa nám zo začiatku aj darilo, no potom v polovici zápasu sme sa prispôsobili ich hre. Začali sme prepadať, no nakoniec sme to zvládli a vyhrali 10:4.“

Vladimír Gábor (Tréner ŠK 98 Pruské): „Toto bol jeden z tých zápasov, v ktorých je človek rád, že sa už skončil. Celý súboj bol v našej réžii, boli sme lepší, ale podali sme náš najhorší výkon v tejto sezóne.“

Roland Drgoň (Tréner ŠK Slávia SPU DFA Nitra): „Dnes musím pochváliť všetky baby, ktoré zasiahli do hry. Bojovali sme až do konca aj keď výsledok vyzerá inak. Konečne hrali florbal, ktorý som od nich chcel.“

Michaela Krajčová (Najlepšia hráčka Nitry): „Musím pochváliť všetky baby. Odohrali sme veľmi kvalitný zápas aj keď podľa výsledku to tak  nevyzerá. Mali sme nejaké šance, ktoré sme nepremenili.“

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 10:4 (3:0, 3:1, 4:3)

ZDROJ FOTO: Adriana PIENČÁKOVÁ