Pruské predčasným víťazom základnej časti

12.02.2018 18:17:23
Extraliga žien postupne finišuje a už dve kolá pred koncom základnej časti sú istými víťazkami vicemajsterky z Pruského. Žreb záverečného dvojkola však rozhodol, že o posledné dve miestenky do play-off si to medzi sebou „rozdajú“ Michalovce, Nitra, Prešov a Hurikán Bratislava.

Svoju suverénnu dominanciu v základnej časti aj počas druhej sezóny v rade za sebou, potvrdilo Pruské. V stretnutí na Kysuciach však mali slovenské vicemajsterky problémy. Napokon uhrali tesné víťazstvo 7:6 a včera si v Dubnici vychutnali Tvrdošín, ktorý zdolali vysoko 10:2 a zabezpečili si predčasne prvé miesto. „Kysučanky v tomto roku predvádzajú výborné kolektívne výkony, čo ukázali aj proti nám. Zápas bol síce poznačený spornými vylúčeniami na oboch stranách, ale bol to férový súboj. Nás vylúčenia stáli veľa síl a inkasované góly, ale vo vyrovnanom počte sme boli lepším tímom a v závere sme ubránili tesný náskok. Tvrdošín nastúpil proti nám v obmedzenej zostave, čo však platilo aj o nás. Napriek vysokému víťazstvu sme predviedli jeden z našich najhorších výkonov v sezóne. Týmto víťazstvom sme potvrdili konečné prvé miesto v základnej časti a splnili stanovený cieľ,“ zhodnotil víkendové zápolenia tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Kysučanky sa po prehre s Pruským sťahovali na zápas proti Nemšovej. Opäť odohrali vyrovnaný duel, v ktorom v konečnom účtovaní ťahali za kratší koniec. Prehrali totiž s Nemšovou opäť o jediný gól, tentoraz 4:5... „V sobotu sme s Pruským odohrali výborný zápas. Hrali sme to, čo sme chceli, boli sme koncentrované a ani kondične sme nezaostávali. Nakoľko je Pruské prvé, bolo jasným favoritom a tak sme mohli len prekvapiť. Žiaľ, nakoniec sa nám to nepodarilo, aj keď tomu nechýbalo veľa. Nastúpili sme však bez niektorých kľúčových hráčok a veľa dievčat bolo chorých. V súboji s Nemšovou nám zo zostavy vypadli ďalšie hráčky a myslím si, že na našom výkone sa podpísal najmä náročný zápas s Pruským,“ povedala brankárka Kysuckého Nového Mesta Kristína Hlavatá.

 

Spodok tabuľky ešte bojuje o dve miestenky do play-off. V hre sú ešte štyri tímy, ktoré sa v posledných dvoch kolách všetky stretnú v zápasoch medzi sebou. Bude to dráma na pohľadanie a všetko je ešte otvorené. Do tejto situácie sa zbytočne zamotali Michalovce, ktoré doma prehrali s posledným Prešovom 4:5, čím dali príležitosť aj prešovskému Mikulášu. „Súboj s Prešovom nám opäť nevyšiel, čo je škoda, lebo sme si prípadnou výhrou chceli poistiť účasť v play-off. V samotnom zápase sme síce boli viac na loptičke, ale súper bol efektívnejší a viac hladný po víťazstve. Nás čaká rozhodujúci víkend tejto sezóny a dúfame, že aspoň jeden bod zaručujúci našu účasť v prvej osmičke získame,“ skonštatoval tréner Michaloviec Dárius Siheľský.

 

Nitra zažila zlý víkend pretože na Východe „schytala“ dva debakle. Najprv podľahli majsterkám zo Spišskej Novej Vsi 2:11 a včera druhému Sabinovu až 3:15. Osmičku tak naďalej uzatvára bratislavský Hurikán, ktorý tiež vyšiel na Východe naprázdno. Iclinic prehral so Sabinovom 5:9 a dievčatá nestačili ani na Spišiačky, ktoré ich zdolali 6:4.

 

Výsledky extraligy žien:

 

17. kolo – sobota 10. 2. 2018:

 

Eastern Wings Michalovce – FBC Mikuláš Prešov 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)

 

FBC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 9:5 (2:2, 3:1, 4:2)

 

FbK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová 5:9 (1:1, 2:4, 2:4)

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské 6:7 (1:3, 3:1, 2:3)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 11:2 (1:0, 7:2, 3:0)

 

18. kolo – nedeľa 11. 2. 2018:

 

FBC Predator Sabinov – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 15:3 (4:1, 4:0, 7:2)

 

ŠK 98 Pruské – FbK Tvrdošín 10:2 (5:2, 2:0, 3:0)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)

 

Aktuálna tabuľka po 18. kole:

 

ZDROJ FOTO: Milan KOŽA

späť