Pruské pustilo všetky body Spišiačkam a kleslo na druhé miesto tabuľky

24.11.2019 16:18:55
Čierny víkend mali dievčatá z Pruského, ktoré nielenže stratili prvé body po domácej prehre v predĺžení s Tvrdošínom ale dnes dokonca po prehre 6:10 so Spišskou Novou Vsou, klesli doterajšie líderky na druhú priečku extraligovej tabuľky. Strelecký koncert Kláry Grossovej a Sáry Adamcovej, ktoré spolu strelili deväť z desiatich gólov slávil na Považí úspech.

Pohoda sa z hokejok Pruského po včerajšej prehre s Tvrdošínom akosi vytratila, čo bolo poznať najmä počas úvodnej tretiny zápasu. Prvý gól strelili Spišiačky, ktoré dokázali využiť svoju presilovú hru. Autorkou presného zásahu bola Klára Grossová. Domáce hráčky sa nevedeli strelecky presadiť a tak udreli opäť východniarky. Na rozdiel dvoch gólov zvýšila Bibiana Smotrilová. Považanky stále hľadali recept na prekonanie hosťujúcej gólmanky Niny Vartovníkovej, no boli to znovu Spišiačky, za ktoré po tretí raz skórovala Sára Adamcová – 0:3. Tento výsledok veru neočakávali asi nikto a preto si tréner Pruského vyžiadal oddychový čas. V závere tretiny prišla prvá presilovka domáceho družstva a z nej znížila Petra Kňažková.

Východniarky sa nezľakli a vycítili určitú nepohodu v tíme Pruského, čo korunovala ďalším gólom Adamcová. Domáca Michaela Žikavská znížila na 2:4 ale dievčatá z Pruského si nedali pozor na strelkyňu Grossovú a bolo 2:5. Ďalšiu bodovú stratu nechceli Považanky dovoliť a tak prestrelka pokračovala. Tretí gól domácich zaznamenala Alžbeta Bachorcová. Spišiačky mali skvelú príležitosť znovu domácim florbalistkám odskočiť, pretože hrali presilovú hru. Tú však zbabrali a navyše v nej inkasovali od Lenky Lenčešovej štvrtý gól. Pruské sa tak vrátilo do zápasu. O minútu to zase neplatilo pretože nariadené trestné strieľanie premenila Grossová a bolo 4:6. Hosťujúce hráčky v závere faulovali a následnú presilovku využila Lenčešová. Pruské tak naďalej tuho bojovalo o body.

Takmer desať minút sa v tretej časti čakalo na gól, ktorý prišiel a strelila ho domáca hráčka Kňažková, ktorá vyrovnala na 6:6. Nezadržateľná Grossová pokračovala v streleckých parádičkách a najskôr z presilovky prinavrátila svojmu tímu vedenie a o jedenásť sekúnd šokovala svojim piatym projektilom do brány Pruského, ktoré razom prehrávalo 6:8. Sára Adamcová vyparatila domácim presne to čo sa im podarilo počas druhej tretiny a pri vylúčení Grossovej zavesila deviaty gól Spišskej Novej Vsi. Krutú ale zaslúženú prehru domácich potvrdila desiatym gólom svojho tímu Adamcová.

Vladimír Gábor (tréner ŠK 98 Pruské): „V prvom rade gratulujem k súperovi k výhre, dnes zaslúžene zvíťazili. Padalo im všetko na čo siahli. My sme podali priemerný výkon, celý zápas sme len doťahovali, čo sa nám nakoniec aj podarilo v tretej tretine, lenže zase individuálnymi chybami sme poslali súpera na koňa a oni zaslúžene vyhrali.“

Petra Kňažková (najlepšia hráčka ŠK 98 Pruské): „Zápas nedopadol podľa našich predstav. Asi sme mali v hlavách ešte včerajšok. Súperovi tam padalo skoro všetko, no my sme sa na gól poriadne nadreli, veľmi ich dnes podržala brankárka. Gratulujem súperovi k výhre a my sa tešíme na odvetu.“

Dušan Koščo (tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Zápas by som hodnotil pozitívne zo všetkých ohľadov. Išli sme sem s tým, potrápiť Pruské, čo sa nám aj do značnej miery podarilo. Výsledok hovorí o tom, že sme boli efektívni a svoje šance sme využili a Pruské naopak nie. Skúšali sme v obrane nový systém, ktorý sa ukázal ako účinný na hru Pruského.“

Klára Grossová (najlepšia hráčka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Zahrali sme tímovo, čo sa odrazilo aj na výsledku. Po včerajšku po zbabranom výkone sme skúsili v obrane iný systém, ktorý bol nakoniec úspešný. Dnes musím pochváliť všetky baby za skvelý výkon.“

ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 6:10 (1:3, 4:3, 1:4)

ZDROJ FOTO: Adriána PIENČAKOVÁ