Pruské rozhodlo až v piatom zápase proti Nitre a čaká ho Považské finále.

02.04.2013 23:59:09
Päťzápasová dráma sa dnes rozuzlila na Považí v Dubnici a poznáme finálovú dvojicu.

Najdôležitejší zápas semifinálovej série medzi Pruským a Nitrou bol na programe len necelé dva dni po tom, čo Pruské odvrátilo match ball. Domáce Pruské malo výhodu domáceho prostredia. Početná divácka kulisa troch stovák divákov vytvorila peknú atmosféru.

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:5 (3:1, 1:0, 3:4)

Dôležitý zápas lepšie začali hosťujúce Slavistky, ktoré sa ujali vedenia z hokejky Dugovičovej. Domáce hráčky sa prebrali až v polovici tretiny. Prebudenie bolo veľkolepé keď za dvadsať sekúnd bolo 2:1. Pruské zrazilo Slavistky na kolená. Ďalší tvrdý úder prišiel v presilovej hre hostí, keď v samom závere ušla Petrovská, ktorú zastavila obrana nedovolene a nasledovalo trestné strieľanie. Súboj Hrehušovej so Svoradovou vyznel pre domácu útočníčku, ktorá sa nemýlila.

 

V strednej časti sa hralo pod taktovkou domáceho Pruského. Nitra sa nedostávala tak často do zakončenia ako by si predstavovala a začala byť nervózna. Veľké šance domácich zostali nevyužité. Gólu sa domáci diváci predsa len tešili po zakončení kapitánky Mišky Šponiarovej. Pred odchodom do šatní sa neudržala hosťujúca Kňažková, ktorá vyfasovala červenú kartu. Veľká šanca pre Pruské rozhodnúť zápas v päťminútovej presilovke sa skončila fiaskom.

 

Záverečná tretina začala priam excelentne. Góly na oboch stranách rozhýbali hráčky na ploche i divákov v hľadisku. Nitre sa podarilo chytiť v zápase, ale nedokázala sa dotiahnu výsledkovo. Pruské nedovolilo, aby si dobre rozbehnutý zápas nechalo zobrať. Skúsené hráčky Pruského v záverečnom tlaku Slavistiek nedovolili takmer nič a zápas doviedli do víťazného konca.

 

Nitra nedokázala prelomiť finálové prekliate, keď nebola ďaleko. Pod Zoborom nemusia smútiť, keď získali bronzovú medailu. Pruské je na tom oproti Nitre o čosi lepšie a už túto sobotu bude bojovať o obhajobu titulu proti rivalovi z Nemšovej. Po troch rokoch nás čaká Považské derby a už teraz sa máme na čo tešiť.

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:5 (3:1, 1:0, 3:4) stav série 3:2

Góly: 14. V.Dobrodejová (Z.Šponiarová), 14. Hlaváčová, 17. Hrehušová,28. M.Šponiarová (Trošková), 41. V.Dobrodejová (Blašková), 43. Z.Šponiarová (Petrovská), 58. Z.Šponiarová – 2. Dugovičová (Broošová), 42. Gašperanová (Dugovičová), 49. Trnková (Pillajová), 49. Broošová (Schildová), 60. Janegová (Štefániková)

späť