Pruské rozstrieľalo Stupavu vysokým rozdielom

09.02.2013 20:47:18
Sobotou pokračovalo 17. kolo ženskej extraligy

Sobotné 17. kolo ženskej extraligy prinieslo na programe päť zápasov. Body sa delili i prekvapenie sa udialo. Najväčšie prekvapenie sa udialo v Bratislave na úkor UK, ktoré zdolali hráčky Smolníka. Pruské rozstrieľalo Stupavu vysokým rozdielom.

 

FBC Blueberries Modra - NTS FK ZŠ Nemšová 5:11 (1:2, 2:5, 2:4)

 

Nemšová zavítala na pôdu Modry. Prvá tretina bola vyrovnaná a domáci dokázali držať s favoritom krok. Nemšová po úvodnej dvadsaťminútovke zapla na vyššie obrátky a začala diktovať tempo hry. Modra čo jej sily stačili sa snažila hrať na brejky a hroziť. Nemšová mala zápas od polovice pevne v rukách a dva body na pôde nováčika si nenechala ujsť.

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBC Mikuláš Prešov 12:4 (4:1, 3:1, 5:2)

 

Slavistky privítali pod Zoborom nepríjemného súpera z Prešova. Zápas sa začal s oneskorením, ale na priebehu to nezanechalo žiadne stopy. Slavistky vstúpili d zápasu aktívne a svojho súpera zaskočili štyrmi gólmi. Prešov sa dokázal otriasť v úvodnej tretine a vstreliť gól. V strednej časti hry Nitra pokračoval v nastolenom trende a držala súpera na dištanc. Prešov mal možnosť zlomiť zápas počas troch presiloviek, ktoré zostali nevyužité. Slavistky ako upustili z koncentrácie súper hrozil. Prešov dostal druhý dych po vystriedaní brankárok. Hostí hnala vpred najmä Martina Stašová. Slavistky náporu odolali a ďalšími gólmi sa ukľudnili a zlomili zápas vo svoj prospech. Vysoké víťazstvo a body zostali pod Zoborom.

 

VŠK FTVŠ UK Hurikán - FBK Kométa Smolník 7:9 (1:1, 3:3, 3:5)

 

Vysokoškoláčky privítali na domácej pôde Smolník. Hostia začali defenzívne a čakali na domáce hráčky. Vyčkávacia taktika prinášala Smolníku ovocie, keď počas zápasu stále viedol a držal s domácim celkom nerozhodný stav. V záverečnej tretine tréner Grega vsadil na ofenzívnu kartu a vyplatilo sa. Smolník nastrieľal v záverečnej tretine viacej gólov ako v dvoch predchádzajúcich. Vysokoškoláčky nedokázali odpovedať na nepriaznivý vývoj zápasu. Smolník si z Bratislavy odváža cenné a zaslúžené dva body.

 

FBK Bogdau Stupava - ŠK 98 Pruské 1:24 (0:7, 0:8, 1:9)

 

V Stupave privítali úradujúceho majstra. Pruské malo od úvodu našliapnuté. Domáca Stupava v oklieštenej zostave v úvodných minútach bola aktívna. Sily však ubudli a zápas sa stal spanilou jazdou Pruského. Góly padali ako na bežiacom páse a každý čakal na kde sa zastaví. Pruské nakoniec v závere prišlo o čisté konto, keď zabudlo na obranu.

 

FBK Tvrdošín - CVČ Unihoc Žirafa Žilina 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

 

Na Orave sa hralo severské derby. Tvrdošín doma privítal Žilinu. Domáce hráčky úvodnú tretinu prespali. O dva góly sa v prvej tretine sa postarali hráčky Tvrdošína. V druhej tretine tréner Cvanciger preskupil rady a prišlo k zmene hry. Tvrdošín začal hrať rýchlejšie a začal strieľať i góly. Na rýchle vedenie hostia nedokázali reagovať. Zápas sa zlomil v druhej tretine ktorá rozhodla o bodoch. Záverečná tretina sa dohrávala. Tvrdošín doma získal dva body a potvrdil úlohu papierového favorita.

späť