Pruské sa dostalo do výhody a má mečbal

14.04.2018 21:14:31
Aj v treťom finálovom súboji extraligy žien sa zrodil navlas rovnaký výsledok, len sa skončil víťazstvom 6:5 v prospech Pruského v riadnom hracom čase. Dievčatá z Považia sa tak ujali v sérii vedenia 2:1 na zápasy a zajtra majú k dispozícii prvý mečbal.

Priam raketový vstup mali hosťujúce hráčky, ktoré skórovali už po štyridsiatich sekundách hry. Strelecký účet si otvorila Angelika Bližňáková, ktorá v zápase zaznamenala až štzri presné zásahy. Sabinovčanky po dvoch minútach postavila na nohy Lenka Cupráková, ktorá vyrovnala na 1:1 a tak sa aj skončila úvodná tretina.

 

Počas druhej tretiny padlo až šesť gólov, no strelkyne oboch družstiev si podelili po tri zásahy do každej z bránok a tak bolo skóre aj po druhej siréne nerozhodné, tentoraz 4:4. Začiatok záverečnej časti vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam, ktoré sa zásluhou Emy Fančovičovej dostali do vedenia 5:4. Potom sa na dlhší čas strelkyne oboch tímov odmlčali a keď už sa blížil záver, domáce „Predátorky“ odvolali gólmanku, čo sa im stalo osudným. Pruské tri minúty pred koncom zvýšilo na 6:4 a úspešnou strelkyňou do prázdnej brány bola Barbora Gáborová. Sabinov sa ešte nevzdával a v ponúknutej presilovej hre znížila tri sekundy pred koncom na konečných 5:6 Martina Stašová. „Bol to opäť vyrovnaný a útočný zápas, ktorý sa hral hore – dolu. Dnes sme odohrali až deväť minút v oslabení, čo nám zobralo veľa síl, no napokon sme to ustáli a podarilo sa nám zvíťaziť. Dnes excelovala naša strelecky najaktívnejšia hráčka Angelika Bližňáková, ktorá strelila štyri góly a pomohla tímu k úspechu. Zajtra si nechceme pripúšťať žiaden tlak a vidinu majstrovského titulu, čo znamená, že nastúpime ako na bežný ligový zápas, v ktorom chceme zvíťaziť,“ povedal po úspešnom zápase tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Vedúci družstva Sabinova Ján Motešický po prehratom zápase povedal: „Aj tretie finále bolo dramatické a zaujímavé až do konca. Mrzí nás, že sme nevyužili päťminútovú presilovku, pretože ak by sme v nej skórovali, mohol sa zápas vyvíjať úplne inak. V závere nám už dochádzali sily a tak sme nedokázali už adekvátne reagovať. Pruské vyhralo zaslúžene a my im blahoželáme k dnešnému víťazstvu. V zajtrajšom súboji sa viac posnažíme na začiatku, aby sme ku koncu mali už niečo nahrané a mohli zápas viac kontrolovať.“

 

FBC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

späť