Pruské sa poriadne zapotilo...

10.03.2019 14:17:31
Zrejme nikto nepredpokladal, že po včerajšom výprasku 12:1, ktorý uštedrili obhajkyne titulu z Pruského Spišskej Novej Vsi, budú mať v odvete úžasný problém zvíťaziť. Pruskému sa to napokon podarilo, ale na jednogólové víťazstvo 4:3 sa so Spišiačkami poriadne zapotili.

Spišiačky nemali čo stratiť a tak nastúpili na duel uvoľnené. Nakopnúť ich pomohol vlastný gól Lenky Dobrodejovej, po ktorom sa na začiatku desiatej minúty dostali prekvapujúco do vedenia. O pár sekúnd však vyrovnala Dominika Hlaváčová. Skóre prvej tretiny uzavrela kapitánka hostiek Júlia Janiglošová.

 

Strelecký pôst trval až do štrnástej minúty druhej tretiny. V nej navýšili svoj náskok hráčky Kométy keď sa nemýlila v koncovke Sára Hanuščinová. Spišiačky zrejme v tom momente pochopili, že môžu dosiahnuť dobrý výsledok. Zbytočné množstvo vylúčení ich stálo mnoho síl a z presilovky Pruského inkasovali na 2:3.

 

Majsterky zvyšovali tlak na súperovu bránu a tak si Spišiačky nechtiac strelili vlastný gól. Okrem toho prišli aj dve vylúčenia a jedno z nich dokázali domáce hráčky potrestať gólom Barbory Gáborovej, ktorým sa Pruské dostalo po prvý raz do vedenia a tento výsledok sa už nezmenil.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Vladimír Gábor (ŠK 98 Pruské): „Prvú tretinu sme hrali strašne zle, nedokázali sme sa presadiť a súperkám sme ponúkali lacné lopty. Navyše sme inkasovali dva lacné góly, z čoho bol jeden vlastný. Východniarky sa dostali psychicky na koňa a hrali ešte pozornejšie v obrane. Od druhej tretiny to bol súboj na jednu bránu, no my sme sa veľmi trápili v koncovke. Nastrelili sme šesť žŕdok, no na tie sa nehrá. Súperky chcem ale pochváliť za bojovný výkon.“

 

Tréner Vladimír Koňak (FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Odohrali sme jeden skvelý zápas, v ktorom každá jedna vydala zo seba omnoho viac než včera. Tým, že Pruské prehrávalo a nebol výsledok podľa ich predstáv, postupne viac znervózneli, čo nám hralo do kariet. Za dnešný výkon si všetky zaslúžia pochvalu.“

 

ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 4:3 (1:2, 1:1, 2:0), stav série: 2:0

späť