Pruské sa predralo o bod pred Tvrdošín

25.11.2013 20:49:11
Po prvých odvetných zápasoch sa v čele tabuľky udiali zmeny.

Extraliga žien počas nedele dohrávala zvyšné tri zápasy 9. kola. V predohrávke Pruské zdolalo Modru na jej domácej palubovke vysoko 16:3. Z odohratých zápasov a dva skončili rozdielom gólu a len jeden vysokým víťazstvom Nitry.

FBC Mikuláš Prešov – FBK Tvrdošín 6:5 sn. (1:2, 1:1, 3:2, 0:0, 1:0)

Tvrdošín cestoval na horúcu pôdu Prešova, kde v sobotu stratila body Nemšová. Prešov chcel favorita potrápiť a darilo sa mu to dokonale. Tvrdošín bol viacej na lopte a technickejším tímom, ale to nebolo rozhodujúce. V zápase rozhodovali brankári a Prešov bol na tom lepšie. Radka Mládenková je v skvelej forme pred MS a presvedčil sa o tom Tvrdošín, ktorý si na nej vylámal zuby. Aj napriek skvelému výkonu Mládenkovej domáci nerozhodli v riadnom hracom čase. V predĺžení mali rozhodujúci gól na florbalkách hráčky Tvrdošína. Predĺženie nerozhodlo a tak museli o víťazovi rozhodnúť samostatné nájazdy. Prešov premenil dva z troch nájazdov a rozhodol o zisku bodu na viac.

FBK Kométa Spišská Nová Ves – NTS FK-ZŠ Nemšová 7:8 (3:2, 2:4, 2:2)

Spišiačky po náročnom zápase s Tvrdošínom a proti Nemšovej rozbiehali pomalšie. Nemšová hrala taktickejšie a držala loptičku na svojich florbalkách. Spišiačky sa nedostávali do tempa čo Nemšovej vyhovovalo. V strednej časti hry sa domácim podarilo dotiahnuť na súpera. Nemšová v závere nepúšťala Spišiačky do tlaku. Kométa v záverečných minútach chcela poslať zápas do predĺženia, ale sily domácim nedovolili streliť vyrovnávajúci gól. Nemšová z východu vezie tri body.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 5:13 (1:6, 3:6, 1:1)

Slavistky zavítali na ľavý breh Dunaja. Hurikán takmer prekvapil s Pruským, ale s Nitrou sa to neopakovalo. Slavistky od úvodu diktovali tempo zápasu. V zápase bola nezastaviteľná Dugovičová, ktorej to po spolupráci s Trnkovou padalo. Poltucet gólov Dugovičovej výraznou mierou poznamenal výsledok. Hurikán na strelecké preteky Nitry reagoval zmenou brankárky, ktorá dokázala strelkyne spod Zobora čiastočne eliminovať. Nitra po druhom vysokom víťazstve v rade stúpa v tabuľke vyššie.