Pruské si po 10. kole udržalo tesný náskok pred Tvrdošínom v čele ženskej extraligy

11.01.2014 21:39:36
Po novom roku sa rozbehla ženská extraliga, ktorá priniesla 10. kolo.

V novom roku sa po prvý raz predstavili na palubovkách extraligové ženy. Od posledného kola pred MS sa ženská extraliga nehrala. Pauza vyše mesiaca priniesla menšie zmeny v hráčskych kádroch. Kluby využili prestupové obdobie k posilneniu sa a tak sa čakalo kto s čím príde.

10. kole sa veľké prekvapenia nediali. Výsledkovo sa darilo najmä favoritom, ktorí body nepustili. Nemšová, Nitra, TvrdošínPruské bodovali naplno. Všetky body zostali doma a tak sa  neudialo ani jedno prekvapenie. Nemšová zmenila domáce prostredie, keď sa presťahovala z Púchova do Trenčína na Ostrov. Nové prostredie Nemšovej sadlo a po víťazstve 4:2 nad Hurikánom si udržali hráči z Považia delené 4. miesto o ktoré sa delí s Prešovom.

Prešov podľahol Nitre, kde sa mu obvykle darí. Slavistky nedali hráčkam Mikuláša žiadnu šancu a jasným výsledkom 9:1 potvrdili, že sa chcú prepracovať do prvej štvorky pred play off a vyberať si súpera. Tvrdošín s novými posilami Bobotovou a sestrami Ďuríkovými sa strelecky vytrápil s Modrou. Po prvej nerozhodnej tretine sa v strednej časti strelecký koncert podarilo premeniť i na góly. Tvrdošín napokon vysoko prestrieľal Modrua zvíťazil 11:1. Bodovo sa uviedli i nové posily Tvrdošína, ktoré prispeli k výhre.

Bodku za 10. kolom dal súboj Pruského so Spišiačkami. Na východe dokázali Spišiačky úradujúceho majstra ozbíjať o bod, dnes sa čakal opäť vyrovnaný zápas. Pruské v prvej tretine dalo tri góly a pomaly rozbiehajúce Spišiačky sa nechytili. Manko na Pruské sa nedokázalo Spišiačkam dohnať a postupne inkasovali. Pruské si v priemernom zápase dokázalo poradiť s Kométou a vyhrať vysokým rozdielom, čo sa dnes nečakalo.

Pruské si udržalo tesný náskok pred Tvrdošínom a vedie tabuľku o bod. Zajtra je na programe 11. kola ženskej extraligy, ktoré prinesie ďalšie štyri zápasy.