Pruské vyhralo na nulu

10.03.2018 18:52:38
Z úvodného víťazstva štvrťfinálovej série ženskej extraligy v pomere 5:0, sa tešia vicemajsterky a víťazky základnej časti hráčky ŠK 98 Pruské, ktoré zdolali Eastern Wings Michalovce a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Prvé štvrťfinálové stretnutie extraligy žien sa rozbehlo v Púchove, kde svoje domáce prostredie rozložili víťazky základnej časti z Pruského. Považanky hostili hráčky Michaloviec. Na úvodný gól sa čakalo do dvanástej minúty keď skóre otvorila domáca Dominika Hlaváčová. Do prestávky zvýšila Lenka Lenčešová na 2:0.

 

Druhé dejstvo prinieslo jediný gól, ktorý strelila opäť hráčka Pruského Veronika Dobrodejová. Do záverečnej tretiny tak domáce florbalistky nastupovali s pohodovým náskokom troch gólov, ktorý hneď v úvode ešte vylepšila Michaela Žikavská a posledný presný zásah zaznamenala kapitánka Ivana Hrehušová, ktorá uzavrela skóre prvého zápasu série na konečných 5:0. „Bol to zápas na jednu bránu. Michalovce hrali hlboko zatiahnuté pred vlastnou bránou a snažili sa nás ohrozovať jednou hráčkou po vyhodených loptách. Nám sa ťažko darilo prestrelovať pevnú obranu. Zaslúžené víťazstvo a teší nás čisté konto brankárky,“ zhodnotil tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Michalovce tak zaznamenali prvú prehru a v sérii musia doháňať. „Do zápasu sme nastupovali s odhodlaním sa o víťazstvo reálne pobiť. Hrali sme veľmi škaredý florbal, ale zamerali sme sa skôr na efektivitu ako krásu. Pruské do serie vstúpilo víťazne, ale my sme pripravení sa o ten ďalší zápas opäť športovo pobiť,“ povedal tréner Michaloviec Dárius Siheľský.

 

ŠK 98 Pruské - Eastern Wings Michalovce 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

späť