Pruské vyrovnalo sériu s Nitrou a Nemšová s match ballom do Tvrdošína.

24.03.2013 20:03:37
Dnešné semifinálové zápasy ženského play off odtajnili ako môžu vyzerať odvetné zápasy.

Ženské semifinálové zápasy mali na programe druhý hrací deň. Nemšovej sa podarilo odskočiť Tvrdošínu a Pruské dokázalo stav vyrovnať. Zápasy za včerajškom  nezaostávali nezaostali. Dnes sa vrece s gólmi nepretrhlo, ale bolo sa na čo pozerať.

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín 7:2 (2:0, 1:1, 4:1) stav série 2:0

Nemšovej sa v Púchove darí a nové domáce prostredie sa stalo pre nich nedobytné. O tomto fakte sa presvedčil dvojnásobne Tvrdošín, ktorý si so súperom vylámal zuby. Nemšová sa dnes rýchlo dostala do vedenia. Kľud na hokejkách domáci sa udržal počas celého zápasu. Tvrdošín príliš chcel ale nedarilo sa. Nemšovanky postupne dokráčali k druhému cennému víťazstvu, ktoré ich pred odvetou posúva do úlohy favorita.

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 9:4 (1:3, 1:0, 7:1) stav série 1:1

V dubnickej mestskej športovej hale malo Pruské čo to Nitre vracať. Domáci začali dobre a ujali sa vedenia, ale Slavistky stav otočili. Pruské aj napriek nepriaznivému stavu zbrane neskladalo. V strednej časti hry veľa gólov nepadlo i keď na oboch stranách bolo šancí. Čo sa neudialo v strednej časti priniesla záverečná tretina. Pruské sa rozbehlo a rozbehol sa i domáci gólostroj. Sedem gólov v sieti Slavistiek znamenal dokonalý zvrat v zápase. Pruské v záverečnej tretine Nitru prevalcovalo a získalo dôležité víťazstvo. Pod Zoborom sa bude začínať od nuly a tak sú šance pre oboch otvorené.

 

FOTO: F. Martinák.

 

späť