Pruské vyrovnalo sériu s „odretými ušami...“

08.04.2018 17:35:40
Po včerajšej prehre v predĺžení sa opäť fanúšikovia druhého finálového súboja medzi domácim Pruským a Sabinovom dočkali predĺženia a dokonca až samostatných nájazdov. Dnes však boli šťastnejšie vicemajsterky Slovenska z Považia, ktoré zvíťazili 6:5 po spomínaných nájazdoch a vyrovnali stav série na 1:1.

Ani v druhom finálovom stretnutí to domáce florbalistky z Pruského nemali so sabinovskými „Predátorkami“ jednoduché. Východniarky sa ujali vedenia už počas tretej minúty keď skóre otvorila Lenka Cupráková. Až dvanásta minúta priniesla radosť domácim. Na 1:1 vyrovnala Lenka Lenčešová, no Sabinovčanky prakticky hneď odpovedali zásluhou Barbory Boháčovej. Do prvej prestávky však stihla vyrovnať Angelika Bližňáková.

 

Po prvý a jediný raz v zápase sa domáce hráčky dostali do vedenia v piatej minúty druhej tretiny, no za „Predátorky“ vyrovnala znovu Cupráková. Ani záverečná časť nepriniesla víťazné rozuzlenie, pretože sa najprv do náskoku 5:3 dostali hosťujúce hráčky, no Pruské napokon stihlo počas hry bez brankárky vyrovnať na 5:5. Počas predĺženia gól nepadol a tak rozhodli samostatné nájazdy a gól Bližňákovej. „Dnes sme herne vstúpili lepšie do zápasu ako včera. Boli sme do polovice súboja lepší, nedokázali sme však svoj tlak zužitkovať na to, aby sme súperovi odskočili. Sabinovčanky však potom začali ovládať hru a odskočili nám o dva góly. V závere nám vyšiel vabank a bez brankárky sme v šiestich strelili dva góly a vyrovnali. V predĺžení sme mali mnoho šancí, nastrelili sme žŕdku. Nájazdy boli naozaj neuveriteľné, strelili sme dve tyčky, súper až tri a rozhodol jediný gól. Aj dnešný zápas ukázal, že sa stretli dva najlepšie tímy sezóny, a všetci mohli vidieť super zápas s infarktovým záverom,“ zhodnotil finále domáci tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

„Aj druhý súboj bol nesmierne vyrovnaný a nás veľmi mrzí, že sme nedokázali udržať náskok 5:3 a v závere sme inkasovali dva góly. Pred začiatkom finálovej série by sme celkom stav 1:1 na zápasy po tomto víkende brali, no keďže vieme ako sme boli blízko druhého víťazstva na súperovom ihrisku, teraz nás to trochu mrzí, pretože doma by sme boli vo veľkej výhode,“ povedal vedúci družstva Sabinova Ján Motešický.

 

ŠK 98 Pruské – FBC Predator Sabinov 6:5 sn (2:2, 1:1, 2:2, 1:0)

späť