Pruské zatiaľ nemá isté finále!

27.03.2017 19:22:09
Úradujúce majsterky ženskej extraligy z Pruského si počas víkendu nevybojovali finálovú účasť v Nemšovej. Stav série je nerozhodný 2:2 na zápasy a vo štvrtok sa o všetkom rozhodne v Dubnici nad Váhom. Spišská Nová Ves má už finále isté. Východniarky vyradili Tvrdošín 3:0 na zápasy.

V Nemšovej sa dievčatám z Pruského viac darilo v sobotu, keď dokázali zvíťaziť 6:4, no včera s nožom na krku zabrala výrazne oslabená Nemšová, ktorú po oba dni hnali vpred skvelí fanúšikovia. Nemôžeme zabudnúť ani na fanúšikov Pruského, ktorí sa rovnako snažili svojim hráčkam vytvoriť dobrú atmosféru. Tentoraz to však nestačilo a domáci tím si výhrou 8:6 vynútil piaty semifinálový zápas. Počas druhého semifinálového zápasu sa nám zranili štyri hráčky, z toho dve líderky tímu. Je veľmi ťažké sa vyrovnať z touto situáciou a nahradiť kvalitou spomínané hráčky. V domácom prostredí pred fantastikou návštevou cez dvesto divákov, sa nám napriek veľkej snahe v treťom zápase nepodarilo zvíťaziť. Vo včerajšom súboji naše mladé nemšovské dievčatá zabrali, siahli na dno svojich síl a za pomoci fantastického publika zaslúžene vyhrali a pripravili majstrovi už druhú prehru v tejto sezóne. Tešíme sa na piaty zápas, v ktorom zabojujeme o účasť vo finále,“ povedal tréner Nemšovej Peter Tydlačka.

Majsterky možno pri výbere súperiek do semifinále očakávali, že budú mať cestu do finále podstatne jednoduchšiu, no Nemšová bojuje. V sobotu začal zápas divokou prestrelkou počas prvej tretiny. Viackrát sme prepadli v útoku, čo súper využil, dokázali sme však gólovo odpovedať a ujať sa vedenia. Od druhej tretiny sme boli lepším tímom a aj keď sme sa síce nevedeli presadiť v útoku, zápas sme mali pod kontrolou. V tretej tretine nás viackrát podržala brankárka a v závere sme nedovolili domácim dostať nás pod tlak. Včera vyhrala Nemšová zaslúžene, dve tretiny sme boli pasívni, bez pohybu a inkasovali sme lacné góly. Tlak v záverečnej tretine nám už nestačil na obrat v zápase,“ zhodnotil kouč ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

Druhá semifinálová séria je už ukončená. Účasť vo finále si zopakuje Spišská Nová Ves, ktorá vyradila FbK Tvrdošín 3:0 na zápasy. V sobotu to však nebolo vôbec jednoznačné a Spišiačky museli tuho bojovať do poslednej minúty. Napokon zvíťazili 11:10. „Počas prvej tretiny sa dievčatá videli už vo finále a prestali hrať, čo Tvrdošín dokonale za pár minút využil. Nakoniec sme to zvládli, aj keď musím konštatovať, že za predvedený výkon si súper určite jeden bod v sérií zaslúžil,“ povedal tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves Jozef Grega.

Oravčanky sa snažili maximálne sťažiť vicemajsterkám cestu do finále, no na postup nemali. „Mali sme obrovskú chuť zvíťaziť. Môžem smelo povedať, že v treťom meraní síl sme na to aj mali. Vstup do zápasu bol dobrý, no opäť sme sa nechali uniesť. Záver tretiny sme zaspali, čo je pri takom súperovi nemysliteľné. Do druhej tretiny sme išli z jasnými pokynmi a dokázali sme vsietiť štyri góly. Záver nám ale opäť nevyšiel. Posledná tretina bola už len o skúsenostiach. Bolo to o dvoch zaváhaniach, na ktoré sme doplatili. Súper to samozrejme dokonale využil. V poslednej minúte sme išli do power-play a podarilo sa nám streliť kontaktný gól, ktorý padol päť sekúnd pred koncom zápasu. Každopádne sa nemáme za čo hanbiť a baby si zaslúžia pochvalu. Dnes podali heroický výkon a bolo sa na čo pozerať,“ skonštatoval tréner Tvrdošína Milan Burdeľ.

Výsledky semifinále extraligy žien:

3 – Semifinále – sobota 25. 3. 2017:

NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské 4:6 (3:4, 0:1, 1:1)

FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves 10:11 (3:6, 4:1, 3:4), konečný stav série: 0:3