Pruské zatiaľ po dvoch súbojoch stopercentné!

22.09.2019 17:49:50
Minimálne jeden týždeň bude na čele tabuľky ženskej Hyundai extraligy tróniť slovenský vicemajster ŠK 98 Pruské. V považskom derby totiž vyhrali dievčatá z Pruského nad Nemšovou 4:3. Prvé extraligové body v histórii si na svoje konto pripísal nováčik z Partizánskeho, ktorý si doma poradil s Michalovcami v pomere 4:1. Dve prehry má po víkende na svojom konte Nitra. Hráčky spod Zobora podľahli bratislavskému Hurikánu 5:8.

Nováčik súťaže z Partizánskeho dnes nemal tak impozantný vstup ako včera proti majsterkám zo Sabinova, no v prvej tretine dokázali „harvarďáčky“ streliť dva góly, čo sa ukázalo z pohľadu konečného výsledku ako rozhodujúce. „Dnes bolo vidno, že sme mali v nohách ťažký zápas, ale nemôžme sa vyhovárať, lebo súper bol na tom rovnako. Chýbal nám pohyb, môžeme byť radi, že Michalovce zahodili veľa šancí, inak by výsledok nebol taký aký je,“ zhodnotil dôležitý súboj tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček.

                                              

Ako sa vraví, že „po hodoch býva brucha bôľ,“ sa potvrdilo dievčatám z Nemšovej. Včera „zlikvidovali“ Nitru v pomere 17:2, no dnes s Pruským body neuchmatli. Považské derby tak vyhralo Pruské konečným skóre 4:3 a usadilo sa na čele tabuľky. „Dnešný zápas sme začali ustráchane, z čoho pramenili naše chyby a súper to dokonale využil. V priebehu druhej tretiny sme sa vo všetkých herných činnostiach zlepšili a postupne sme zápas vyrovnávali. Tretia tretina už bola jednoznačne v našej réžii a k vyrovnaniu, možno aj k výhre v zápase, nám chýbalo už iba povestné šťastie. Gratulujeme súperovi k výhre a tešíme sa na odvetu,“ povedal po zápase kouč Nemšovej Peter Tydlačka.

 

Po včerajšej prehre 6:11 chceli dievčatá z bratislavského Hurikánu potešiť svojich fanúšikov v súboji proti Nitre. Spočiatku to vyzeralo dobre pre hosťujúci tím, no v tretej tretine sa domáci Hurikán presadil štyrmi gólmi, čo rozhodlo o ich konečnom víťazstve 8:5. „V dnešnom zápase hodnotím veľmi pozitívne obrat po prvej tretine, v ktorej všetky tri formácie nedodržovali pokyny a všetky dievčatá na ihrisku spali. Od druhej tretiny sme to stiahli na dve formácie. Baby si vytvárali viac šancí, bojovali a začali sme si ukrajovať viac z hry. V tretej tretine sme mali absolútnu prevahu a akcie mali extraligovú úroveň. Veľmi ma teší, že dievčatá začali hrať kombinačne a bol to pútavý florbal aj pre oko diváka,“ povedal tréner Hurikánu Ján Žúbor.

 

Výsledky Hyundai extraligy žien:

 

2. kolo – nedeľa 22. 9. 2019:

 

FBK Harvard Partizánske – Eastern Wings Michalovce 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

NTS FK - ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 8:5 (2:3, 2:1, 4:1)

Zápas MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbC Predator Sabinov sa bude dohrávať v sobotu 28. 9. 2019 o 18.00 hod.

Aktuálna tabuľka po 2. kole:

späť