Pruské získalo match ball a na víťazstvo nad Nemšovou mu stačili dva góly.

13.04.2013 09:14:13
Netradičný finálový zápas v piatok zahral do kariet Pruskému. Nemšová musí doháňať manko.

Finálová séria sa z Púchova, prechodného domáceho prostredia Nemšovej presťahovala do Dubnice, kde svoje zápasy hráva Pruské. Nerozhodný stav v sérii dnes mohol napovedať do jej vývoja veľa. Deň voľna hrá do karát víťazovi dnešného zápasu a v nedeľu bude mať match ball. Pruské dnešný zápas zvládlo lepšie strelecky a dostáva sa do výhodnejšej pozície pred štvrtým zápasom.

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

stav série 2:1

Stretnutie dvoch rivalov sa začalo pomerne opatrne. Na prvú vážnejšiu šancu sa čakalo do 5. minúty, keď Gáliková mala na hokejke gól, ktorý zmarila Letková. Nemšová počas vylúčenia Šponiarovej nevyužila početnú výhodu na otvárací gól. Vyložené šance sa trestuhodne zahadzovali. Nemšová v preparáte na využite presilovej hry pred prvou prestávkou opäť neskórovala. Začiatok druhej tretiny priniesol na ihrisku chaos, keď hostia v šiestich a neskôr v počte piatich spĺňajúci pravidlá vyvolal v hale menšiu eufóriu. Pruské malo výhodu za priestupok početnej výhody, ale tak ako Nemšová neskórovalo. Otvárací gól padol v 39. minúte z čepele Klaudie Petrovskej. Hosťujúci celok mal dve tutovky na vyrovnanie, ale strelecká smola nepustila. Záverečná tretina bolo o jednom góle. Pruské dokázalo tento fakt využiť. Nemšová však nevedela nájsť recept na Letkovú, čo ukazovalo krutú nulu na ukazovateli skóre.

Pruské dokázalo streliť dnes dva rozhodujúce góly, ktoré stačili na cenné a dôležité víťazstvo. Nemšová dnes nemala svoj strelecký potenciál so sebou. Bez gólu sa vyhrať nedá a kto gól nedostane neprehrá. Toto dnes platilo dvojnásobne. Štvrtý a možno rozhodujúci zápas sa odohrá v nedeľu o 15:00 hod. v MŠH Dubnici.