Pruské zvládlo aj druhý súboj a zdolalo Tvrdošín

24.03.2019 15:23:07
Dobre nakročené do finále ženskej extraligy majú po druhom semifinálovom súboji obhajkyne titulu z Pruského, ktoré si aj dnes poradili s Tvrdošínom a zdolali ho 6:4, čo znamená, že na Oravu pocestujú s dvomi víťazstvami.

Dievčatá z Pruského si dali dnes väčší pozor na začiatok zápasu a do šiestej minúty držali bezgólový stav. Ako bonus prišiel na začiatku siedmej minúty presný zásah kapitánky Veroniky Dobrodejovej, ktorá otvorila skóre zápasu a dostala Pruské do vedenia. Do konca tretiny sa už fanúšikovia ďalšieho gólu nedočkali.

Začiatok druhej tretiny bol celkom úrodný na góly. Najprv už v druhej minúte vyrovnala hosťujúca Michaela Krivulčíková, no o dve minúty neskôr udrela opäť Veronika Dobrodejová, ktorá zvýšila na 2:1. Z následného striedania ešte v tej istej minúte kontroval Tvrdošín. Šťastnou strelkyňou bola Veronika Paňková. Na 3:2 zvýšila Alžbeta Bachorcová. V polovici zápasu potiahla svoj tím opäť Veronika Dobrodejová, ktorá zvýšila na 4:2 a strelila svoj hetrik v zápase. Úradujúce majsterky sa odpútali od Oravčaniek na rozdiel troch gólov v štrnástej minúte keď na 5:2 zvyšovala Dominika Hlaváčová. To ale ešte nebolo všetko. Rozhodujúci krok k víťazstvu domácich spravila Michaela Žikavská, ktorá upravila na 6:2 pre Pruské.

Oravčanky sa nevzdávali a pokúsili sa s nepriaznivým výsledkom niečo spraviť. Dlhý čas sa im to v záverečnej tretine nedarilo, no v polovici šestnástej minúty využila presilovku Viktória Bobotová – 3:6 z pohľadu Tvrdošína. Veľa času už hosťujúcim hráčkam nezostávalo ale predsa ešte stihli znížiť. Autorkou štvrtého gólu Tvrdošína bola Paňková. Pruské napokon zvíťazilo 6:4 a vedie v sérii 2:0 na zápasy.

Tréner Vladimír Gábor (ŠK 98 Pruské): „Takmer celý zápas sme sa dnes nedokázali dostať do tempa a dlhšie podržať v útoku loptu. Málo sme strieľali a hráčky Tvrdošína dobre blokovali našu streľbu. Boli sme však efektívni, čo nám dopomohlo k víťazstvu. V záverečnej tretine sme sa už zamerali na obrannú činnosť a súpera sme do ničoho nepúšťali. V závere sme inkasovali v oslabení a z nahodenej strely, no víťazstvo sme si už ustrážili.“

Tréner Milan Burdeľ (FBK Tvrdošín): „Tieto dva súboje v Trenčíne s Pruským stáli na výkonoch brankárok. Tak ako výborne zachytala Stredanská v sérii s Nemšovou, tentoraz to nebolo celkom ono... V závere zápasu sme išli do presingu, čo nám vychádzalo a dokázali sme sa aj presadiť, no nezostal nám už čas na obrat.“

ŠK 98 Pruské – FBK Tvrdošín 6:4 (1:0, 5:2, 0:2), stav série: 2:0