Prvá liga žien štartuje už zajtra

23.10.2015 12:19:18
Štartu druhej najvyššej súťaže žien prvej ligy, sa dočkali aj jej účastníci. V nasledujúcom ročníku si túto súťaž zahrajú len štyri družstvá – ŠK 1. FBC Trenčín, ŠK Lido Women, FBK Tvrdošín „B“ a FbO Žochar Topoľčany.

Súťaž sa rozbieha trochu neskôr z dôvodu, aby družstvá, ktoré neboli rozhodnuté, či sa súťaže zúčastnia, dostali dostatočný priestor na premyslenie. V súčasnej sezóne sa neodhodlalo viacero klubov, ktoré so ženami pracujú, no je tu potenciál, že v nasledujúcom období budú už na takýto model súťaže pripravené. Za zmienku stojí, že sa pracuje s dievčatami v Košiciach, Dunajskej Strede, či v Nových Zámkoch. Svoju činnosť prerušili aj niektoré družstvá, ktoré dievčatá vo svojich kluboch majú a v minulej sezóne už v tejto súťaži pôsobili – 1. SC Malacky, FBK Harvard Partizánske, či FbO Florpédo Bratislava.

 

Poďme však k súčasnému modelu aktuálnej sezóny. Štyri družstvá si medzi sebou zahrajú päťkolovo turnajovým spôsobom. To znamená, že každý tím si v sezóne zahrá pätnásť zápasov. Prvé dve družstvá (nie „B“ družstvo), po skončení základnej časti 1. ligy žien a posledné dve družstvá po základnej časti Extraligy žien odohrajú baráž systémom každý s každým 2-kolovo (doma-vonku). Prvé dve družstvá baráže postúpia do ženskej Extraligy.

 

Zajtra sa tímy na úvodnom turnaji zídu na Orave. V Tvrdošíne si oravské béčko zmeria sily s nováčikom z Topoľčian a neskôr aj s bratislavským Lidom. Práve Lido preverí pripravenosť Trenčína a dievčatá spod hradu Matúša Čáka si zahrajú aj proti Topoľčanom.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

Sobota 24. 10. 2015 – MŠH, Školská 837, Tvrdošín:

 

09.00 – FbK Tvrdošín „B“ – FbO Žochar Topoľčany

11.00 – ŠK 1. FBC Trenčín – ŠK Lido Women

14.00 – FbO Žochar Topoľčany – ŠK 1. FBC Trenčín

16.00 – ŠK Lido Women – FbK Tvrdošín „B“

späť