Prvá prehra Pruského až v semifinále!

20.03.2017 14:51:22
V extralige žien sa odohrali dva úvodné súboje semifinálovej série. Úradujúce majsterky z Pruského nezvládli zápas v Trenčíne v považskom derby s Nemšovou a zaznamenali po 21 zápasoch bez straty bodu, prvú prehru v sezóne a to po samostatných nájazdoch. Spišská Nová Ves domáce zápasy proti Tvrdošínu zvládla.

Na považské derby prišla do Trenčína slušná divácka kulisa. Vyrovnaný zápas priniesol drámu, ktorá vyústila do samostatných nájazdov. V nich boli lepšie Nemšovanky, ktoré zásluhou Kristíny Vyletelkovej vyhrali 6:5. Aj odveta bola v Púchove napínavá až do konca. Tentoraz dokázalo zvíťaziť Pruské v riadnom hracom čase 7:6 a vyrovnalo stav série na 1:1. „Úvod série bol z oboch strán opatrný s minimom šancí. S pribúdajúcim časom prvého zápasu sme nedokázali našu miernu prevahu pretaviť do gólového náskoku a v záverečnej tretine sme sa dostali pod tlak a robili sme množstvo chýb. So šťastím sme vyrovnali, no žiaden nájazd sme nepremenili a tak bola prehra na svete. Včera sme vo výbornom úvode zahodili množstvo príležitostí a v druhej tretine sme vyprodukovali veľké množstvo chýb, čo Nemšová využila. Zápas sme chceli vyhrať a v závere sme rozhodli o našom tesnom víťazstve,“ povedal tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

 

Dievčatá Spišskej Novej Vsi v druhej sérií hostili FbK Tvrdošín. Na semifinále dosť neobvykle padlo v týchto dvoch zápoleniach až 43 gólov! Z nich strelili Spišiačky 28 a zaznamenali dve víťazstvá v pomere 12:6 a 16:9. „Boli to diametrálne odlišné zápasy. Kým v sobotu sme súboj rozhodli počas prvej polovice, včera nás Tvrdošín zaskočil a museli sme zápas otáčať z 0:3. Vedieme v sérii 2:0, avšak musíme popracovať na obrane, vzhľadom na to, že sme dostali pätnásť gólov v dvoch zápasoch čo nie je málo...,“ skonštatoval tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves Jozef Grega. Nespokojnosť na strane hostí by mala byť predovšetkým s obrannou činnosťou, no Michaela Ješšová z Tvrdošína to vidí trochu inak: „Víkendové zápasy nám vôbec nevyšli podľa predstáv a šťastie nestálo na našej strane. Premárnili sme neskutočné množstvo šancí, netriafali sme prázdnu bránu, čo nás stálo cenné víťazstvo. Naopak, nekompromisné sestry Hudákoové využili každú príležitosť.“

 

Výsledky semifinále extraligy žien:

 

1 – Semifinále – sobota 18. 3. 2017:

 

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová 5:6 sn (0:0, 2:2, 3:3, 0:0, 0:1)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbK Tvrdošín 12:6 (4:1, 7:3, 1:2)

 

2 – Semifinále – nedeľa 19. 3. 2017:

 

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová 7:6 (1:0, 1:4, 5:2), stav série: 1:1

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbK Tvrdošín 16:9 (2:4, 5:2, 9:3), stav série: 2:0

späť