Prvá štvorka v semifinále!

13.03.2017 12:32:59
Extraliga žien pokračovala štvrťfinálovými zápasmi, v ktorých sa definitívne rozhodlo o postupujúcich do semifinále. Prvá štvorka a teda favoriti, svoje pozície uhájili a postúpili ďalej. Menšie problémy mala Nemšová, ktorá však v Bratislave nezaváhala a s jedným zápasom naviac dokázala vyradiť iClinic.

Majsterky z Pruského sa za postupom potrápili aj v ďalšom zápase. Tentoraz v Kysuckom Novom Meste, no napokon dokázali po druhý raz za sebou zvíťaziť o jeden gól v pomere 5:4 a zabezpečili si postup do semifinále po troch zápasoch. V poslednom súboji tejto série sme mali zápas dve tretiny pod kontrolou, aj keď na menšom ihrisku sme sa ťažšie presadzovali. V tretej tretine domáce hráčky úplne otvorili hru a my sme sa pre mňa nepochopiteľne, dostali pod obrovský tlak, z čoho rezultovali góly v našej sieti. Jednogólové vedenie sme však v závere aj so šťastím ubránili,“ povedal tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

 

Na východniarske derby do Michaloviec cestovali vicemajsterky zo Spišskej Novej Vsi. Na zápas nastúpila potrestaná Kristína Hudáková a sila hostiek o to viac stúpla. Spišiačky sa od začiatku strelecky chytili a svoje súperky rozstrieľali v pomere 15:1. „V treťom zápase pôsobili Michalovce odovzdane, čo padlo vhod rozohrávajúcemu sa útoku s Kristínou Hudákovou a práve prvá tretina rozhodla o osude zápasu. Neskôr sa začali presadzovať aj druhý a tretí útok, čím sa skóre navyšovalo v náš prospech. Michalovce strelili čestný gól zo štandardky, pri ktorej moje dievčatá úplne zaspali. Bol to pre nás priemerný tréning, z chuti si zahrali dievčatá, ktoré v ďalšom priebehu play-off už možno nedostanú toľko priestoru,“ zhodnotil kouč FbK Kométa Spišská Nová Ves Jozef Grega.

 

Tretí tím tabuľky NTS FK-ZŠ Nemšová, mala istotu, že bude hrať v Bratislave zápas aj v nedeľu. Dievčatá z iClinic ich totiž dokázali v jednom súboji prekvapiť a zdolať. Nemšovanky však zabrali a v sobotu vyhrali v hlavnom meste 8:3. Včera to bolo vyrovnanejšie, ale aj tak bola úspešná Nemšová, ktorá vyhrala nad VŠK FTVŠ UK 5:4 a celú sériu 3:1 na zápasy.

 

Podstatne vyrovnanejšiu sériu všetci očakávali v zápolení Tvrdošína s Prešovom. Oravčanky však úlohu mierneho favorita zvládli na výbornú a po dvoch domácich výhrach nepustili Prešov do vedenia ani na domácom ihrisku. Tvrdošín sa po víťazstve 6:5 prebojoval do semifinále cez tri zápasy. „Úvod sme začali veľmi dobre, no postupne sme sa s vývojom hry uspokojili a z trojgólového náskoku sme dali súperovi šancu znížiť na rozdiel jediného gólu. V druhej tretine sme sa viac sústredili na obrannú činnosť. Hoc bola tretina iba o dvoch góloch držali sme si náskok. V tretej tretine sme začali robiť chyby a dievčatá prestali plniť moje pokyny. Súper to využil a skoré zrovnal. Po následnom oddychovom čase sa dievčatá upokojili a začali hrať to, čo po nich vyžadujem. Záver zápasu nám opäť vyšiel keď po nahodenej prihrávke trafila vo vzduchu loptičku Miriam Buková,“ zhodnotil tréner FbK Tvrdošín Milan Burdeľ.

 

Výsledky štvrťfinále extraligy žien:

 

3 – Štvrťfinále – sobota 11. 3. 2017:

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské 4:5 (1:2, 0:2, 3:1), konečný stav série: 0:3

 

Eastern Wings Michalovce – FbK Kométa Spišská Nová Ves 1:15 (0:4, 0:5, 1:6), konečný stav série: 0:3

 

iClinic VŠK FTVŠ UK – NTS FK-ZŠ Nemšová 3:8 (2:1, 1:5, 0:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – FbK Tvrdošín 5:6 (2:4, 1:1, 2:1), konečný stav série: 0:3

 

4 – Štvrťfinále – nedeľa 12. 3. 2017:

 

iClinic VŠK FTVŠ UK – NTS FK-ZŠ Nemšová 4:5 (1:2, 3:3, 0:0), konečný stav série: 1:3

 

Semifinálové dvojice sú nasledovné:

 

ŠK 98 Pruské – NTS FK-ZŠ Nemšová

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbK Tvrdošín

späť