Prvý hrací deň MS vo florbale žien do 19 rokov v Nitre je minulosťou

29.10.2012 14:52:53
Majstrovstvá sveta junioriek vo florbale dnes odštartovali

Akcia, ktorá sa na Slovensku koná prvý krát v histórii naplnila mesto Nitra florbalovými nadšencami. Šampionát sa začal presne o 11:30 prvým hvizdom rozhodcov v zápase medzi Švédskom a Maďarskom a počas celého dňa sa spolu odohralo ďalších päť zápasov. Štyri v A kategórii na Klokočine a dva v kategórii B, na športovej hale Olympia.

Úvodný zápas Švédska s Maďarskom ukázal, že Švédky budú patriť medzi najvážnejších ašpirantov na zisk zlatých medailí. Švédky si schuti zastrieľali, keď svojím súperkám strelili 18 gólov a žiaden neinkasovali. V zápase sa výrazne presadila Amanda Öhman, ktorá strelila 5 gólov.

V ďalšom zápase nastúpili Fínky proti Nórkam a taktiež potvrdili úlohu favorita a zásluhou víťazstva 15 : 2 odštartovali svoju púť šampionátom úspešne. Celý zápas diktovali tempo a dostávali súper pod tlak. Najlepšími hráčkami zápasu boli Camilla Bergsmark z Nórska a Mira Wickman z Fínska.

Najzaujímavejším zápasom pre domácich fanúšikov bolo stretnutie Slovenska proti Švajčiarska. Zápas plný tvrdých súbojov naštartovali skvele Švajčiarky, ktoré už po prvej tretine viedli 4:0. V druhej tretine sa hra zrýchlila a Slovenky sa dostávali do tempa. Reprezentantky Švajčiarska však nevypustili ani jeden súboj a nakoniec vyhrali 6:2.

Zápas medzi Českou republikou a Poľskom bol posledným zápasom počas prvého hracieho dňa. Češky ukázali, že už dlhodobo patria medzi najlepšie tímy vo svete florbalu. Mladé reprezentantky z Českej republiky ukázali ostatným súperom svoju silu, keď dokázali zdolať srdcom hrajúce Poľky 13:1. Dievčatá z Poľska odohrali pekný zápas, v ktorom dokázali, že ich veľkou zbraňou je tímový duch.

V B kategórii proti sebe nastúpili tímy Rakúska a Dánska. Dánsko od úvodu prevzalo moc nad zápasom. Rakúšanky sa nevedeli ubrániť strelám a útokom a inkasovali až 12 gólov. 3 góly vsietila najlepšia hráčka zápasu Eva Knudsen.

Prvý zápas na WFC v histórii odohrala reprezentácia Kanady, ktorá prekvapila súperky z Lotyšska a vybojovala dôležitú remízu. Vyrovnávajúci gól vsietila Victoria Chapman 2 minúty pred koncom.

Zajtra pokračuje šampionát ďalšími šiestimi zápasmi. Denný program začína o 11:30 zápasom Švédska a Švajčiarska na hale Klokočina a súbojom Kanada – Rakúsko o 12:00 v hale Olympia.