Prvý štvrťfinálový víkend juniorov bez prekvapení

01.03.2020 19:00:06
Florbalová extraliga juniorov má za sebou prvý víkend tohtoročného play-off. Počas úvodných dvoch zápasov štvrťfinále sa neudiali žiadne prekvapenia a tímy, ktoré hrali na domácich palubovkách vedú vo všetkých sériách 2:0.

Líder základnej časti súťaže 1. FBC Trenčín povolal do juniorky aj hráčov, ktorí počas sezóny pravidelne nastupovali v extralige mužov a aj vďaka tomu zvíťazil na domácej palubovke nad Tsunami Záhorská Bystrica 6:4 a 6:2. „Počas celého zápasu nám nervozita zväzovala ruky, bolo vidieť, že polovica chlapcov takúto súťaž nikdy predtým nehrala. Bojovnosť však zverencom uprieť nemôžem, nakoniec to vzali na seba tí najskúsenejší a rozhodli zápas v náš prospech. Vyhrať, keď sa nedarí, je niekedy cennejšie, ako jednostranné víťazstvo. Verím, že tento duel nám zdravo zvýši sebadôveru a v ďalších stretnutiach bude náš výkon presvedčivejší,“ hodnotil sobotňajšie meranie síl tréner 1. FBC Trenčín Miroslav Sága, cituje ho oficiálny klubový web.

 

Považská úderka, ktorá súperov valcuje aj medzi mužmi, v zložení Šimon Masár a seniorskí reprezentanti Tomáš Kvasnica a Samuel Virga nazbierala v dvoch zápasoch dovedna obdivuhodných 14 kanadských bodov. „Odohrali sme dva kvalitné zápasy, v ktorých sme potvrdili rolu favorita a zvíťazili sme. Výsledky síce neboli až také jednoznačné, ale myslím, že oba duely sme mali až na menšie zaváhania pod kontrolou. Už sa tešíme na ďalší zápas, v ktorom sa pokúsime ukončiť túto sériu,“ dodal Virga pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

 

Najvyrovnanejšia séria sa očakávala medzi Snipers Bratislava a Florkom Košice. To sa napokon aj potvrdilo, no tím z hlavného mesta na domácej palubovke oba duely vyhral. Po sobotňajšom tesnom víťazstve 5:4 uspeli zverenci Tomáša Chválu v nedeľu výsledkom 6:3. „Prespali sme úvodnú tretinu, kde sme pre našu nedisciplinovanosť išli do šatne s trojgólovým mankom. V druhej časti sme hrali svoju hru, zodpovedne sme bránili a využili aj pár šancí, ktoré sme mali. Súperov gólman zatiahol záves a vychytal aj nemožné. Obetavý výkon a množstvo zablokovaných striel súpera nás pripravili o víťazstvo. Ďakujeme súperovi aj divákom za zápas a tešíme sa na duely v Košiciach,“ povedal po nedeľňajšej prehre vedúci družstva Košičanov Dominik Vrábeľ.

 

Z dvoch triumfov sa počas tohto víkendu tešili aj hráči ATU Košice, ktorí napriek početnej maródke vyhrali nad Mútnym 6:2 a 16:5. Žilinské družstvo Grasshoppers zvíťazilo nad Duklou Banská Bystrica 8:4 a 13:5. „Do play-off sme vstúpili ustráchane a v oboch zápasoch nám absolútne nevyšli úvody, v sobotu sme sa ešte dokázali vrátiť do stretnutia a dlho to vyzeralo na drámu až do konca, ale Žilina je súper, ktorý trestá takmer každú individuálnu chybu a my sme ich v závere spravili príliš veľa. V nedeľu sme si zopakovali záver sobotného zápasu a v podstate sme darovali domácim veľký náskok, s ktorým napriek veľkej snahe, už bolo veľmi náročné niečo spraviť. Máme teraz týždeň na to, aby sme sa dali dokopy, a v domácom prostredí, verím, že s podporou plnej tribúny, urobíme všetko pre to, aby sme sériu ešte vrátili do Žiliny, aj keď to bude extrémne náročné,“ uviedol tréner Banskobystričanov Krištof Štipák.

 

Výsledky zápasov extraligy juniorov:

 

1. štvrťfinále – sobota 29. februára 2020:

 

FaBK ATU Košice - TJ FBK Hornets Mútne 6:2 (0:0, 5:1, 1:1)
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - FBK BCF Dukla Banská Bystrica 8:4 (3:2, 2:1, 3:1)
1. FBC Florbal Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
Snipers Bratislava - FK Florko Košice 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)

 

2. štvrťfinále – nedeľa 1. marca 2020:

 

FaBK ATU Košice - TJ FBK Hornets Mútne 16:5 (5:3, 7:0, 4:2) – stav série: 2:0
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - FBK BCF Dukla Banská Bystrica 13:5 (4:0, 5:2, 4:3) – stav série: 2:0
1. FBC Florbal Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica 6:2 (3:1, 2:1, 1:0) – stav série: 2:0
Snipers Bratislava - FK Florko Košice 6:3 (3:0, 0:2, 3:1) – stav série: 2:0

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

späť