Prvým premožiteľom Žltého Snehu je Púchov

14.01.2019 21:23:13
Prvá liga mužov má za sebou zaujímavý víkend. Jednoznačným šlágrom bol súboj prvých dvoch celkov tabuľky medzi domácim Púchovom a lídrom bez prehry, košickým Žltým Snehom. Košičania ťahali tentoraz za kratší koniec a prehrali 5:9, čím stratili prívlastok doposiaľ jediného nezdolaného tímu súťaže. Zaujali aj dve víťazstvá Sabinova a zaváhanie Žltého Snehu s Dubnicou.

Keď na začiatku jedenástej minúty otvoril skóre Košičan Martin Samek hostia ešte netušili, že to bude jediný náskok, ktorý si v tomto stretnutí vybojovali. O necelých päť minút už Púchovčania viedli 3:1 a svoj náskok už z rúk do konca zápasu nepustili a vyhrali 9:5. Púchov vyhral aj včera nad Michalovcami 13:3, no košický Žltý Sneh sa z prehry nespamätal a stratil bod po remíze 5:5 aj v Dubnici. „Moji zverenci odohrali dva výborné zápasy, z ktorých nič iné ako výhru ani nebrali do úvahy. Jediné, čo by som im mohol vyčítať je disciplína. Inak som maximálne spokojný. Teší nás, že sme zariadili Žltému Snehu prvú prehru sezóny a stiahli tak ich náskok pred nami,“ povedal tréner Púchova Peter Hinka. Aj napriek prehre bol kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel zhovorčivejší a k nie celkom vydareným víkendovým zápasom povedal: „Každá víťazná séria v športe raz skončí a naša sa skončila v Púchove. Zápas sme začali dobre a v úvode sme tlačili súpera, z čoho pramenil gól na 1:0 avšak prišli štyri minúty počas ktorých sme stratili koncentráciu. Urobili sme štyri chyby, súper to potrestal a inkasovali sme štyri góly... Zvyšok zápasu sme už neúspešne doťahovali. Hrdinom súboja bol jednoznačne brankár súpera. Výsledok z Dubnice bol nečakaný, ale úplne zaslúžený. V chladnej hale sme počas celého zápasu nevedeli odskočiť na rozdiel viacerých gólov a súper húževnato bojoval. Naša predvedená hra nenapovedala hre lídra tabuľky. Tak isto ako v stretnutí s Púchovom, aj tu bol najlepším hráčom zápasu brankár súpera. Z dvoch duelov máme jeden bod, čo nie je žiadna sláva, ale nerobíme z toho tragédiu, keďže máme celkom pohodlný náskok. V ďalších zápasoch sa budeme opäť snažiť dostať sa na víťaznú vlnu.“

 

Derby medzi Sereďou a Trnavou dopadlo podľa očakávania, pretože posledný tím tabuľky súboj nezvládol a podľahol Trnave 2:8. Trnavčania zdolali aj Topoľčany celkom jednoznačne 10:3. Rovnakých súperov mali aj Skaličania, ktorí taktiež nezaváhali a zdolali „Žochárov“ 10:7 a z výhry 14:2 sa tešili aj v Seredi.

 

Prebúdza sa aj skúsené družstvo Sabinova, ktorému sezóna nevychádza úplne podľa predstáv. „Predátori“ však zvíťazili v oboch domácich zápasoch. Najprv nad Detvou 7:5 a prehre 3:8 neuniklo ani Partizánske. Sabinovčania sa tak znenazdajky vrátili do hry o účasť v play-off, no v závere základnej časti majú ešte pred sebou náročných súperov. „Oba zápasy boli veľmi náročné. Keď to porovnám niekoľko rokov spätne, tak teraz už každý tím v prvej lige hrá tvrdo, rýchlo a vie z každej chyby súpera streliť gól. To robí problémy aj nášmu tímu. Vo chvíľach, keď máme rozhodnúť zápas poisťovacím gólom, dostaneme kontaktný gól po našej chybe v útoku a tým sa súper dostane na koňa. Tak sme prehrali už päť duelov v súťaži. Nič iné nám nezostáva, len bojovať do posledného kola a snažiť sa získať čo najviac bodov, aby sme sa dostali do play-off. Tam začína nová súťaž, hrá sa taktickejšie, čo nám vyhovuje. Určite to budú zaujímavé zápasy z pohľadu bodovania a konečného umiestnenia,“ prezradil tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

16. kolo – sobota 12. 1. 2019:

 

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – Eastern Wings Michalovce 7:6 (2:3, 3:0, 2:3)

 

ICE Players Sereď – FBC 11 Trnava 2:8 (0:3, 0:3, 2:2)

 

FbC Predator Sabinov – DTF team Detva Joxers 7:5 (2:1, 4:1, 1:3)

 

FBK RAptORs – FBK Harvard Partizánske 9:7 (2:0, 1:3, 6:4)

 

FbO Žochár Topoľčany – FBC Skalica 7:10 (2:1, 3:2, 2:7)

 

FBK Púchov – Žltý Sneh Košice 9:5 (4:2, 1:0, 4:3)

 

17. kolo – nedeľa 13. 1. 2019:

 

FBK Púchov – Eastern Wings Michalovce 13:3 (5:0, 3:2, 5:1)

 

FbC Predator Sabinov – FBK Harvard Partizánske 8:3 (2:2, 4:0, 2:1)

 

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – Žltý Sneh Košice 5:5 (2:0, 0:3, 3:2)

 

FbO Žochár Topoľčany – FBC 11 Trnava 3:10 (1:2, 0:5, 2:3)

 

FBK RAptORs – DTF team Detva Joxers 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

 

ICE Players Sereď – FBC Skalica 2:14 (0:3, 0:5, 2:6)

 

Aktuálna tabuľka po 17. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť