Puchír: „Verím, že na konci sezóny budeme mať dôvod na spokojnosť.“

27.07.2019 17:22:53
Extraligovú príslušnosť si družstvo Eastern Wings Michalovce zachovalo na poslednú chvíľu a to v baráži proti ŠK Lido Prírodovedec, ktoré zdolalo 3:0 na zápasy. Bez znevažovania výkonov Východniarok treba podotknúť, že mali o niečo uľahčenú pozíciu záchrany, pretože bratislavský tím nechcel do Hyundai extraligy postúpiť, čo dokazuje aj skutočnosť, že sa toto družstvo v novej sezóne neprihlásilo ani do prvej ligy žien.

Michalovce obsadili v predošlej sezóne predposledné deviate miesto so ziskom ôsmich bodov, čo znamená, že sa im podarilo počas celej základnej časti zvíťaziť v riadnom hracom čase len jediný raz a raz sa tešili z výhry v predĺžení... „V minulej sezóne sme určite nemali za cieľ dostať sa do baráže, no stalo sa a to hlavne po našich zbabraných zápasoch s Prešovčankami a doma s Nitrou a Hurikánom. Potom sa nám naháňali body už veľmi ťažko. Preto môžem len konštatovať, že to veľmi vydarená sezóna nebola,“ povedal manažér Eastern Wings Michalovce Gerhard Puchír a k letnej príprave ženského tímu dodal: „S prípravou na sezónu sme začali už skôr, keď sme sa snažili zastabilizovať kolektív. Samotná tréningová príprava prebieha stále bez prerušenia aj po sezóne a to hlavne pre naše mladé hráčky s ktorými sme sa dohodli na tréningoch aj počas ich školských prázdnin.“

 

Zemplínčanky to v novom ligovom ročníku vôbec nebudú mať jednoduché, no v každom prípade sa chcú udržať medzi elitou. „Nakoľko bude táto sezóna mimoriadne náročná, hlavne ak berieme na zreteľ počet vypadávajúcich družstiev, našou jedinou ambíciou je samozrejme zotrvať v najvyššej súťaži a umiestniť sa čo najlepšie. Hráčkam sa snažíme vybudovať čo najlepšie zázemie, tak aby mali všetko zabezpečené od a po z a mohli sa sústrediť len na tréning a samotné zápasy. Verím, že spoločne sa budeme len zlepšovať, výsledky sa dostavia a na konci sezóny budeme mať dôvod na spokojnosť,“ dodal Puchír.

 

Východniarka sa podarilo prakticky udržať kolektív pohromade, čo je dobrou východiskovou pozíciou a káder podľa slov manažéra klubu posilnia predovšetkým mladé odchovankyne klubu. „Z družstva nám zatiaľ nikto neodchádza, skôr sa snažíme o to, aby niektoré naše kvalitné hráčky, ktoré nemohli z rôznych dôvodov odohrať veľa zápasov, si dokázali zariadiť svoj kalendár tak, aby boli našou súčasťou celú sezónu. Do kádra pribudnú hlavne naše mladé dievčatá, ktorými sú Petra Huňadyová, Timea Sotáková, Laura Sokologorská, Mária Makeľová a Dominika Puchírová. Niektoré z nich už minulú sezónu okúsili extraligu, tak túto sezónu by sa mali už naplno zapojiť do hráčskeho kádra. Dohodli sme sa na spolupráci s Nikoletou Randovou z bratislavského Lida a ešte hľadáme náhradu na post brankára za našu „Sašu" Alexandru Novákovú, s ktorou sme sa zatiaľ ešte nedohodli. Veríme, že do začiatku sezóny všetko stihneme a budeme pripravení lepšie ako minulú sezónu,“ uzavrel Puchír.

späť