Puchír: „Začíname odznovu, no už nebudeme stavať na hráčoch z iných športov.“

20.03.2020 11:42:08
Posledné desiate miesto sa v sezóne 2019/20 Hyundai extraligy žien ušlo družstvu Eastern Wings Michalovce, ktoré tak minimálne na jeden rok opúšťajú najvyššiu celoštátnu súťaž. Je teda čas na bilancovanie, ktoré pre Východniarky samozrejme nie je príjemné. Spomienky na množstvo nových skúseností a zážitkov však dievčatám nikto nevezme.

Michalovce už pred začiatkom sezóny vedeli, že to nebudú mať jednoduché, ak chcú zotrvať v extralige. Prognóza sa začala napĺňať od začiatku súťaže. Družstvo sa k prvým oficiálnym bodom a v podstate k jedinému víťazstvu v sezóne dopracovalo až v zápase jedenásteho kola, keď v domácom prostredí zdolali Partizánske 9:4. „Sezóna nedopadla podľa našich predstáv. Ani jedna staršia kategória sa nedokázala v konkurencii presadiť, čo je po rokoch práce smutné... No sezóna sa pre nás predčasne skončila a už to nebudeme riešiť,“ povedal tréner Eastern Wings Gerhard Puchír.

 

V Michalovciach si nastavujú priority a púšťajú sa do odvážnej činnosti. „V súčasnej situácii čakáme, čo sa bude ďalej diať v spoločnosti. Využívame však čas na určenie si priorít v klube na ďalšiu sezónu. Financie a sponzorov, ktorých máme, chceme využiť účelnejšie a adresne pre konkrétne družstvá a veľa času nám vezme aj výstavba športovej haly,“ prezradil predseda klubu.

 

Družstvo žien budú na Zemplíne budovať odznovu a teda je zatiaľ otázne, či sa počas nasledujúcej sezóny prihlásia do prvej ligy žien. „Ženy budeme skladať od začiatku a staviame predovšetkým na našich dorastenkách. Tu máme finančnú otázku vyriešenú a prihláška do prvej ligy ostáva na tom, ako sa nám podarí pritiahnuť nové hráčky a nejaké striedavé štarty skúsených dievčat. Ďalej chceme v ostatných družstvách podporovať iba stopercentných hráčov a hračky florbalu. Nebudeme už budovať družstvá na hokejistoch a podobne. Chceme ešte masívnejšie podchytiť prípravky a žiakov,“ povedal Puchír a na otázku, či v prípade, že sa do súťaže žien neprihlásia, udržia líderky tímu dodal: „Nebudeme nikomu brániť v odchode, čiže hráčky z kategórie žien sú voľné a v prípade záujmu môžu ísť inam.“

 

AUTOR a ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť