Púchov víťazom prvej ligy, Detva do baráže proti Spišiakom

01.04.2019 22:12:31
Aktuálna sezóna prvej ligy mužov sa včera stala minulosťou. Jej víťazom je FBK Púchov, ktorý zdolal vo finálovej sérii Detvu 3:1 na zápasy a zabezpečil si priamy postup do extraligy. Detva si zahrá o postup v baráži proti Spišskej Novej Vsi.

Keď pred týždňom stratili Púchovčania prvý finálový zápas v Trenčíne, nebolo im všetko jedno. Po vyrovnaní sa presúvali na horúcu pôdu do Detvy. Prvý zápas sa po remíze 7:7 dostal až do samostatných nájazdov a v nich uspeli hostia z Púchova, čím získali finálový mečbal.

Aj druhý súboj mali Detvania dobre rozbehnutý, no na jeho konci to opäť nezvládli a prehrali v riadnom hracom čase o jediný gól 4:5. To znamenalo celkovú prehru v sérii 1:3. „Zhodnotenie víkendových zápasov bude z mojej strany stručné. Vyhralo šťastnejšie mužstvo, určite nie lepšie. Sami sme si pokazili tie súboje v posledných minútach tretích tretín. Púchovu blahoželáme k postupu a stretneme sa s nimi nasledujúcu sezónu v extraligových zápasoch, pretože v baráži sa chystáme by úspešní,“ povedal smelo kapitán Detvy Martin Chamula.

Púchovčania môžu oslavovať. Podarilo sa im priamo postúpiť do extraligy. „V sobotu sme predviedli obrat snov. Detva sa už v tretej tretine videla s vedením 2:1 na zápasy, no desať minút pred koncom zavelil k obratu Kiačik a a v čase 19:56 opäť zaúradoval ten istý hráč. V predĺžení to bolo dosť opatrné a v samostatných nájazdoch sme nedali Detve najmenšiu šancu. Bol to pre nás túto sezónu najlepší zápas. Včerajšok bol dosť podobný. Detva opäť hrala osobnú obranu a vedeli sme, že to nevydrží celý zápas. Znovu sme zamakali desať minút pred koncom a vyšlo to. Sme nesmierne šťastní ale poviem to na rovinu. Detva ma veľmi sklamala.. Pri preberaní víťaznej trofeje nám ani nepustili „We are champions.“ To by som dokázal prekúsnuť. Ale že nám domáci hráči a ani diváci neumožnili aby naši fanúšikovia prišli na ihrisko a odfotili sa s nami je veľká hanba. Ich 12-roční fanúšikovia po nás hádzali pivá a fľašky tiež neriešim. Ostatné nekomentujem...,“ povedal tréner FBK Púchov Peter Hinka.