Pudišová: „Na všetko bolo zrazu veľa času.“

16.05.2018 10:25:41
Slovenskému florbalu vyrastá ďalší talent, ktorým nepochybne je hráčka extraligového klubu MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto Linda Pudišová. Ešte len pätnásťročná rodáčka zo Žiliny má už toho za sebou viac ako dosť. Okrem toho, že pravidelne hráva ženskú extraligu sa už zúčastnila aj Majstrovstiev sveta junioriek.

Počas víkendu pôsobila na ihrisku v Partizánskom ako skúsená harcovníčka. Rozdávala prihrávky, strieľala góly a bola kapitánkou svojho tímu. „Domáca súťaž starších žiačok bola úplne o niečom inom než na nedávnom šampionáte. Hra bola celkovo oveľa pomalšia a na všetko som mala akosi podstatne viac času. Taktiež v zápasoch nebolo toľko osobných súbojov pri mantineloch ako na šampionáte junioriek. Byť majsterkou Slovenska je však vynikajúci pocit,“ povedala Linda Pudišová, ktorá v piatich zápasoch z pozície obrankyne nastrieľala štrnásť gólov.

 

Linda sa ešte do žiadneho all stars nikdy nedostala, no tentoraz organizátori vyhlásili najlepšiu zostavu turnaja a nechýbala v nej, z čoho bola príjemne prekvapená. „Samozrejme, že ma to potešilo a je to pre mňa niečo úplne nové. Podstatné však je, že sme uspeli ako tím a že som svojmu družstvu mohla pomôcť k úspechu.“

 

Talent slovenského florbalu sa už teší na ďalšiu akciu, ktorou bude už o necelé dva týždne účasť na turnaji regionálnych výberov žiačok Českého florbalu. „Keďže sa na tomto podujatí zúčastním už po štvrtý raz, chcela by som s dievčatami konečne vyhrať tento zaujímavý turnaj,“ dodala mladá Žilinčanka.

späť